Doğru İşi Seçin!

Kariyer Yolu » Doğru İşi Seçin!

TT:Doğru İşi Seçin!

Son dönemlerde kendi işini kurmak isteyenlerin sayısı bir hayli arttı. Birikimini değerlendirmek, kar getiren bir iş haline dönüştürmek isteyen yatırımcılar, çeşitli iş fırsatlarını araştırıyor. Girişimciler için farklı seçenekler sunan birçok alan da yatırımcısını bekliyor.

 

Her iki alanda doğru bilgi paylaşımı, doğru yatırım için çok önemli. Bir yatırıma girişmeden önce farklı alanlardaki seçenekleri mutlaka gözden geçirmelisiniz.

 

İçinde bulunduğumuz bu dönemde ve sürekli krizlerle kesintiye uğrayan ekonomide, yatırım her dönem riskli. Bu nedenle girişinciler, bir işe başlarken risk almak suretiyle büyük fedakarlıkta da bulunuyor. Bu doğrultuda, yapılan yatırımların doğru alana kanalize edilmesi ve yatırım esnasındaki davranışlar hayati önem taşiyor. Bunun için bazı teel kurallar var:

  • Dünyayı olmasını istediğiniz gibi değil, olduğu gibi görün. Yani yatırımlarınızı mutlaka pazar araştırmalarına ve sayısal gerçekçi verilere dayandırın.
  • Hedeflerinizi gerçekleştirme konusunda agresif davranın, işin başarıya ulaşması için kullanabileceğiniz tüm silahları kullanın.
  • Aldığınız eğitimi, sizi motive eden olgularla birleştirin, sadece eğitiminize uygun bir alanı değil, aynı zamanda işleyişi ile sizi tatmin edecek olan alana yatırım yapın.
  • Finansmandan pazarlamaya kadar işinizle ilgili tüm ayrıntıları öğrenmeye çalışın.
  • Spesifik konularda uzmanlara danışmaktan asla çekinmeyin.

 

Unutulmamsı gereken birinci kural; ekonomimizin baş aktörleri olan girişimcilere olduğu kadar, doğru yapılan yatırımlara da ihtiyacı olduğu. Doğru seçenekleri değerlendirerek doğru adımları atmak gerekiyor.

 

"GELECEK" isimli e-kitabım

 

 

 

Diğer Yararlı Yazılarımız :

 

En Çok Okunan Yazılarımız :