Define Nedir? İpucu İşaretleri Nelerdir?

TT: Define Nedir? İpucu İşaretleri Nelerdir?

  • Define Nedir? İpucu İşaretleri Nelerdir?

    Define Nedir? İpucu İşaretleri Nelerdir?

Bu özel işaretler hangi defineye işaret ediyor? Define toprak altına gömülmüş değerli mallardır. 

Define kelimesi Arapça da "defin" kökünden gelme ve "cenaze gömmek, kıymetli malları toprak altına gömmek, saklamak" anlamına gelir. Define olan yerlerde ipucu işaretleri bırakılmıştır. Define arama merakı bu ipucu işaretleri ile yükseltmektedir.

İpucu işaretleri'nin bir tür şifreleme yöntemi olarak kullanılmaktadır. Sakladığı varlıkları veya değerleri herhangi bir tehlikeye karşı korumak ve sonrada gelip almaya yarayan şifreleme düzeneği ile birlikte bir çeşit anlatım dilidir. Bunlar oyma, kabartma ve boyama şeklinde günümüze kadar ulaşmıştır. Kayalara yapılan her figürün motifin mutlaka bir anlamı vardır. Anlamsız, manasız hiç bir emek sarf edilemez. Ancak her kaya damgası da Define için değildir. 

Kaya damgaları mutlaka bize bir şey söylüyordur. Yapım amacıda bu olmalı. Örneğin; Kayalarda çoğunlukta gözüken yuvarlak oymalar mezarı işaret eder ve bu oymanın yapılış amacı; Mezarın yanında ki kayaya oyularak içine yağ dökülüp yakılıyordu. Bu günkü mezarların üstünde yakılan mumlar gibi biz buna mumyalık desek daha mantıklı olacak.

Yapılan tüm şekiller; akrep, aslan, avcı, balta, baston, deve, dirgen, el, eyer, kaplumbağa, küçük ayı, büyük ayı, pegasus, yılan, kartal, domuz, keçi, köpek, kupa, kılıç, ibrik, geyik, karaca, salyangoz, topal ayı, güvercin, tavus kuşu, doğan, şahin, zincir, çarık, çiçek, gül, papatya, hamile kadın, çıplak kadın, üzüm, üçgen, tabanca, tüfek, kertenkele, güneş, boğa, koç, ejderha, balık, tavuk, kuğu, haç, ayak, ok, w, v, l, oymalar v.s. hepsi yıldız sisteminde bir sıra ile bulunan ve yönleri ana yolları gösteren bir sistemdir.

Bunları bilmeden Define'nin yerini bulamazsınız. Ancak resimleri, heykelleri işaretleri tahrip eder zarar verirsiniz. Formlarda dolaşan ve kopyala yapıştır ile yapılmış hep aynı şeyler. Şekillerin yorumları.

Arkadaşlar yapılan bir çok tanımlar ve hesaplamaların çoğunun gerçekle alakası yok. Çünkü neden? Arazide işaretin boyutunu görmeden hiçbir şey söylememek gerekir. Yani bir pegasusu adam öyle bir yapmış ki 10 m yükseklikte. Bir kartalın büyüklüğü 2 cm baktığı yön 15 m ilerisi. Yani büyük ayı ters durabiliyor. Bazen tarlaya bakıyorsun 4 tane taş yamuk şeklinde ve kuyruk kısmını orada duran ağaca vermiş. Bir yol aslanın kuyruğu olabiliyor ve kablumbağa 1 cm den alında 20 metrelik olanını bile görmek mümkün. İşaretleri görmek ve ona göre adımlamak (ölçmek) ve oranlamak gerekir. Eski adamların kafası bu konuda çok iyi çalışıyormuş.

En çok istenen makaleler

 

En çok okunan makaleler

 

 

 

Bu site Yatırıma Uygun Arsa | Arazi | Tarla | Bahçe, Kariyer, Online Oyunlar ve Bahis Tanıtımı, Yeni Elektik Üretim Sistemi Projesi, Geleceğin Projeleri ve Güncel Olaylar hakkında içerikler ve bilgiler paylaşmaktadır.
Designed by @chalilozdemir     DMCA.com Protection Status     Script logo