Yeni Elektrik Santrali Projesi

Uzman C.Halil Özdemir Kimdir? » Yeni Elektrik Santrali Projesi

TT:Yeni Elektrik Santrali Projesi

Elektrik Üretimi için santraller kurulur. Bu santraller üretim amacı ile ihtiyacına göre isimlendirilir.

- Rüzgar Türbin Santralleri : Üretim için Rüzgar'a ihtiyaç duyarlar ve Rüzgar olmazsa üretim yapamaz. Her yere kurma şansınız yok, yani sınırlı alana sahipsiniz ve görüntü olarak çevre kirliliği yapar.

- Doğalgaz Çevrim Santralleri : Üretim için Doğalgaz'a ihtiyaç duyarlar ve Doğalgaz olmazsa üretim yapamaz. Doğalgaz maliyeti çok yüksektir ve görüntü olarak çevre kirliliği yapar.

- Güneş Panel Santralleri : Üretim için Güneş'e ihtiyaç duyar ve Güneş olmazsa üretim yapamaz. Her yere kurma şansınız yok, yani sınırlı alana sahipsiniz ve görüntü olarak çevre kirliliği yapar.

- Hidroelektrik Santralleri : Üretim için Su'ya ihtiyaç duyar ve Su olmazsa üretim yapamaz. Baraj havzası için geniş bir alana sahip olmalısınız. Elektrik üretimi dışında fayda sağlamazsa bölgesel doğal su kaynaklarını değiştirdiği için doğa kirliliği yapar ve bölgesel ekosistem de bir veya bir kaç canlının yok olmasına sebep olur.

- Nükleer Santralleri : Üretim için Radyoaktif madde'ye ihtiyaç duyar ve Radyoaktif madde olmazsa üretim yapamaz. Ayrıca riski de çok yüksektir ve tehlikelidir. Sadece elektrik üretimi için kurulması faydadan çok zararı olur.

Tüm bunların yanında daha ekonomik ve kullanışlı bir sistemle elektrik üretimi sağlanabilir. Sistem tüm santraller gibi doğaya dost ve çevrecidir. Her şehirde kurulma ihtimali olduğu için vilayetler arası büyük şebeke hatlarına ihtiyaç yok ve bu sayede orman yangınlarında bir azalma yaratabilir.

Mekanik bir arıza vermediği sürece sistem durmaksızın çalışacaktır. Tesis kurulumundan ardından üretime geçilmesi ve daha sonra üretim kapasite arttırılması ekleme vasıtasıyla yapılabilecektir.

Tekerlekli çekici üzerine monte edilme özelliği sayesinde elektriksiz bölge veya kullanım alanı kalmayacak.

Yer altında veya üstünde, sıcakta veya soğukta, kullanım alanına göre düzenleme yapılabilecek. Bunu takiben petrol kullanımı açısında araçlarda değişim başlayacak ve elektrikli araçlar tercihi yaygınlaşacak.

Uzay Gemisi Projesi'ni tasarlarken bu sistem oluştururdum. Daha ucuzu ve daha verimlisi yoktur. 

Çok yakın zamanda bütün santraller, yerlerini bu yeni santrallere bırakacağını düşünüyorum.

Çünkü, doğaya dost malzemeden üretilmiştir, çevreyi kirletmez, emisyonu "SIFIR"'dır.  Bunun yanında yatırım maliyetini 2-3 YIL gibi kısa vadede amorti ediyor. Kullanım ömrü 10'larca yıldan fazla olmasından üretim giderleri arıza oluşmadığı takdirde "SIFIR"'dır. Sistem her koşulda üretimini sürdürübilme amacıyla tasarlanmıştır. Daha zor şartlar için farklı eklemelerle kesin sonuca varılacaktır.

Santral kurma konusu ile ilgili proje başvurusu veya sistemin patentini satın almak için lütfen Skype / WhatsApp +90-535-498 9093 ulaşınız.

 

 

 

Diğer Yararlı Yazılarımız :

 

En Çok Okunan Yazılarımız : • Dünya'nın En Büyük Elektrik Santrali Türkiye'de Kurulabilir Mi?

  Düşünceniz nedir? Bu mümkün olabilir mi?

  Bence mümkün olabilir. Bunu yapmak için sadece alan ve sponsor gereklidir.

  İlgililere duyurulur.

  TT:Dünya'nın En Büyük Elektrik Santrali Türkiye'de Kurulabilir Mi?
 • Elektrik Faturasına SON

  İşletmelere destek olarak hazırladığımız bu özel projemizi tüm inşaat firmaları, site yöneticileri, çiftlik sahipleri, villa sahipleri, fabrika sahipleri ve elektrik tüketimi yapan herkese sunuyoruz.

  Elektrik faturası ödemeniz son bulsun, çünkü bizim özel projelerim ile artık elektrik faturası ödemenize gerek yok. Hatta eviniz iş yeriniz size üretiminizden gelir sağlasın.

  TT:Elektrik Faturasına SON
 • Enerji Tasarrufu Yapabilirsiniz

  Tüm İşletmelerin Dikkatine!!!

  Enerji tasarrufu yapabilirsiniz. Size gerekli yardımı yapmaya hazırız.

  TT:Enerji Tasarrufu Yapabilirsiniz
 • HES Nedir? Faydaları ve Zararları Nedir? Alternatifi Nedir?

  HES su gücünden faydalanarak enerji elde etmek için akarsulara kurulan Hidroelektrik Enerji Santrali 'nin kısaltılmışıdır. Hidroelektrik Enerji hızla akan suyun enerjisiyle döndürülen elektrik jeneratörlerinden elde edilen elektriktir. Hidroelektrik Enerji Santralleri içme, kullanma ya da sanayi suyu sağlamak amacıyla ırmakların önü kesilerek oluşturulan baraj göllerinde kurulmaktadır. 

  TT:HES Nedir? Faydaları ve Zararları Nedir? Alternatifi Nedir?
 • Yatırım Fırsatı - Elektrik Üretimi

  Artık 1 MW elektrik üretimi lisanssız yapılabilir.

  İşte size Yatırım Fırsatı...

  TT:Yatırım Fırsatı - Elektrik Üretimi