Yaşamınızdaki Öncelikler Neler?

TT: Yaşamınızdaki Öncelikler Neler?

Yaşamdaki öncelikleri belirleyen en önemli kriter, kişisel tercihlerdir. Bu nedenle kişisel tercihlerin belirlenmesi gerekir. Kişilerin profesyonel hedefi ve kariyer vizyonuyla yaşam tarzınızdan doğan ihtiyaçlarının tutarlı olması iş tatminini artırır. Yer seçimi, çalışma saatleri, ücret gibi konular burada büyük önem taşır.

Bunun yanında sizi motive eden güdülerinize de dikkat etmelisiniz. Bunlar sizi seçtiğiniz kariyer doğrultusunda ileriye doğru götüren, motive eden güdü veya ihtiyaçlardır. Yüksek motivasyonla çok daha hızlı ilerlerken, düşük motivasyonla çok daha ağır yol alırsınız. Bazı kariyer çizgileri yüksek motivasyona gereksinim duyar.

Kariyerinize yön verirken "vizyonum, sahip olduğum değerler, ilgi alanlarım, kişilik özelliklerim ve becerilerim nedir?" sorularına cevap bulmaya gayret edin.

En çok istenen makaleler

 

En çok okunan makaleler

 

 

 

Bu site Yatırıma Uygun Arsa | Arazi | Tarla | Bahçe, Kariyer, Online Oyunlar ve Bahis Tanıtımı, Yeni Elektik Üretim Sistemi Projesi, Geleceğin Projeleri ve Güncel Olaylar hakkında içerikler ve bilgiler paylaşmaktadır.
Designed by @chalilozdemir     DMCA.com Protection Status     Script logo