WhatsApp Web Nasıl Kullanılır?

TT: WhatsApp Web Nasıl Kullanılır?

Öncelikle bilgisayarınızda Safari, Chrome, Opera veya Firefox gibi tarayıcıların mevcut olması gerekiyor. Bilgisayarınızda yüklü olan tarayıcıdan https://web.whatsapp.com/ adresini açmanız gerekmektedir. Daha sonra bilgisayarınızın ekranında bir QR kodu göreceksiniz. Telefonunuzu alıp WhatsApp uygulamasının içindeki ayarlar kısmına girin. Telefonunuz iOS işletim sistemli ise uygulamanın en sağ alt köşesindeki ayarlara girin ardından ikinci sıradaki WhatsApp Web yazan yere tıklayın.

Telefonunuz Android, Windows Phone işletim sistemli ise üç nokta olan kısımdan ayarlar bölümüne gidip WhatsApp Web yazan yere tıklayın. İşletim sistemi BlackBerry olan bir telefon kullanıyorsanız ekranı yukarı kaydırıp WhatsApp Web yazılı olan kısma tıklayın. Telefonunuzda kamera açılacak. Kamerayı açık olan bilgisayarınızın ekranına doğru tutun. QR kodunu okuttuğunuzda bilgisayar hesabınızı açar ve WhatsApp Web’i kullanmaya başlayabilirsiniz.

WhatsApp Web Nedir?

WhatsApp şu anda dünyada kullanılan en yaygın ve popüler mesajlaşma ve eğlence platformudur. Ancak bu uygulama sadece telefonlara yüklenebiliyor. WhatsApp Web telefonunuzdaki WhatsApp görüntüsünü birebir, canlı bir şekilde bilgisayarınıza yansıtmaya yarayan bir internet sitesidir. Telefonunuzda yüklü olan WhatsApp’taki bilgilerin tamamına bilgisayarınızdan da ulaşmanızı sağlar.

WhatsApp Web Kullanmanın Faydaları Nelerdir?

WhatsApp üzerinden başkalarıyla paylaştığınız video, fotoğraf, dosya gibi dokümanları daha büyük görebilirsiniz. Bu dokümanları bilgisayarınızda yüklü bir programdan açmak istiyorsanız da bu site işinize yarayacaktır. Ayrıca bütün sohbetlerinizin tamamıyla büyük ekranda görüneceğini unutmayın. Eğer özel bilgilerinizin görünmesinden korkuyorsanız WhatsApp Web sitesini yalnız olduğunuz bir zamanda açarak gerekli dokümanları bilgisayarınıza indirebilir ve daha sonrasında açabilirsiniz.

WhatsApp Web Sitesinden Nasıl Çıkış Yapılır?

WhatsApp Web ile işinizi bitirdikten sonra girdiğiniz cihazda açık unutmamanızı tavsiye ederiz çünkü başkaları bilgilerinize erişebilir. Bilgisayarınızda açık olan ekrandan üç nokta olan bölüme tıkladığınızda “Log Out” veya “Çıkış seçeneklerini görürsünüz. Bunlara bastığınız zaman güvenli bir şekilde çıkış yaparsınız.

WhatsApp Web Sitesini Kullanamayacağınız Durumlar Nelerdir?

WhatsApp Web sitesini kullanamayacağınız durumlar da mevcuttur. Bilgisayarınız ya da telefonunuz internete bağlı değilse WhatsApp Web sitesini kullanamazsınız. Telefonunuzun veya bilgisayarınızın şarjı bitmesi de WhatsApp Web sitesini kullanamayacağınız durumlardan biridir. Eğer öncesinde telefon ve bilgisayarınızı senkronize etmişseniz ve telefonunuzun şarjı biterse bilgisayardan WhatsApp Web’i kullanmaya devam edemezsiniz.

 

www.chalilozdemir.com’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizden başka sitelere ve 3.üncü şahısların kaynaklarına verilen linkler sadece sizi bilgilendirmek amaçlıdır. Konusu geçen başka sitelerin ve 3.üncü şahısların kaynaklarının üzerinde bir kontrolümüz yoktur ve bunları kullanmanız sonucu ortaya çıkan kayıp ve zararlarınız için bir sorumluluk kabul etmeyiz.

 

 

En çok istenen makaleler

 

En çok okunan makaleler

 

 

 

Bu site Yatırıma Uygun Arsa | Arazi | Tarla | Bahçe, Kariyer, Online Oyunlar ve Bahis Tanıtımı, Yeni Elektik Üretim Sistemi Projesi, Geleceğin Projeleri ve Güncel Olaylar hakkında içerikler ve bilgiler paylaşmaktadır.
Designed by @chalilozdemir     DMCA.com Protection Status     Script logo