Tuzak Sorulara Doğru Yanıtlar - 5

TT: Tuzak Sorulara Doğru Yanıtlar - 5

İş görüşmelerinde bazı "tuzak" sorular vardır. Bunlar işi alıp almayacağınızı direkt etkiler. Bu sorular İK şirketleri ve danışmanları tarafından titizlikle hazırlanır. Verilen cevapların her birinin bir anlamı vardır. Aslında bu sorulara verilmesi gereken doğru cevaplar da bellidir.

Geçmiş İşinizle İlgili Sorular ve Hazırlıkları

1 - Neden şimdiye kadar başka bir işte çalışmaya başlamadınız?

Eğer işten ayrılma tarihinizden beri uzun süredir çalışmamışsanız, amacınızın sadece bir iş bulmak değil doğru işi bulmak olduğunu vurgulayabilirsiniz. Seçici olduğunuzu ve size en uygun işi aradığınızı söyleyin.

2 - Şu an ki pozisyonunuzu bırakmayı daha önce düşünmüş müydünüz? Eğer düşündüyseniz, orada kalmanızı sağlayan ne oldu?

Böyle bir durum söz konusuysa, daha önce tam işi bırakmayı düşündüğünüz sırada size çekici gelebilecek bir başka görev ya da proje önerdiklerini ve bu yüzden daha uzun zaman o şirkette kaldığınızı söyleyebilirsiniz. Ancak, işinizin size artık katma değeri olmadığını ve yeteneklerinizi başka bir pozisyonda daha verimli kullanabileceğinizi düşündüğünüzü söyleyin.

3 - Patronunuzla ilgili ne düşünüyordunuz?

Olabildiğince olumlu olun ve içinde bulunduğunuz ortamda öğrendiklerinizi anlatın.

4 - İşinizin eleştirildiği bir durumu anlatır mısınız?

Söylediklerinize inanmasanız bile söz konusu bir durumu, işinizi olumlu olarak gösterecek şekilde anlatmalısınız.

5 - Başka ne tür işlerde ya da hangi şirketlerde çalışmayı tercih edersiniz?

Vereceğiniz cevaptaki şirketler ve iş sahaları görüşme yaptığınız şirketin içinde bulunduğu sektörle ilgili olmalı, aksi takdirde ne aradığınızı bilmediğinizi düşünebilirler.

En çok istenen makaleler

 

En çok okunan makaleler

 

 

 

Bu site Yatırıma Uygun Arsa | Arazi | Tarla | Bahçe, Kariyer, Online Oyunlar ve Bahis Tanıtımı, Yeni Elektik Üretim Sistemi Projesi, Geleceğin Projeleri ve Güncel Olaylar hakkında içerikler ve bilgiler paylaşmaktadır.
Designed by @chalilozdemir     DMCA.com Protection Status     Script logo