Tuzak Sorulara Doğru Yanıtlar - 3

TT: Tuzak Sorulara Doğru Yanıtlar - 3

İş görüşmelerinde bazı "tuzak" sorular vardır. Bunlar işi alıp almayacağınızı direkt etkiler. Bu sorular İK şirketleri ve danışmanları tarafından titizlikle hazırlanır. Verilen cevapların her birinin bir anlamı vardır. Aslında bu sorulara verilmesi gereken doğru cevaplar da bellidir.

Eğer Bir İşten Ayrılıyorsanız İlgili Sorular ve Hazırlıkları

1 - Neden şu anki işinizden ayrılıyorsunuz?

Cevabınızı dürüstlük ve mülakattaki rahatlık derecenize göre belirleyin. Size özel olmayan yani genel bir cevap vermeye çalışın. Asla ama asla, şirketinizi ya da yöneticinizi çekiştirmeyin ve dedikodu yapmayın. Buna karşılık iş tanımınızın hedeflerinize uymadığını, o şirkette misyonunuzu tamamladığınızı düşündüğünüz gibi cevaplar hem tarafsız hem de yorum yapılamayacak cevaplardır.

2 - Sizce ideal iş ortamı nasıl olmalı?

Bu çok göreceli bir soru. Cevap vermeden karşınızdaki kişilerin tarzını tarmaya çalışın. Şirketin yapısına göre çok özel olmayan, iletişim, takım çalışması gibi özellikleri öne çıkaran cevaplar verebilirsiniz.

3 - Şu anki şirketinizi nasıl değerlendirirsiniz?

Şu an çalıştığınız şirketle aranızda hiçbir kötü his olmadığını belirtmeniz önemlidir. Şirketinizi, size çok tecrübe kazandırmış olan iyi bir şirket olarak tanıtmanız size bir çok artı kazandırabilir.

En çok istenen makaleler

 

En çok okunan makaleler

 

 

 

Bu site Yatırıma Uygun Arsa | Arazi | Tarla | Bahçe, Kariyer, Online Oyunlar ve Bahis Tanıtımı, Yeni Elektik Üretim Sistemi Projesi, Geleceğin Projeleri ve Güncel Olaylar hakkında içerikler ve bilgiler paylaşmaktadır.
Designed by @chalilozdemir     DMCA.com Protection Status     Script logo