Tuzak Sorulara Doğru Yanıtlar - 2

TT: Tuzak Sorulara Doğru Yanıtlar - 2

İş görüşmelerinde bazı "tuzak" sorular vardır. Bunlar işi alıp almayacağınızı direkt etkiler. Bu sorular İK şirketleri ve danışmanları tarafından titizlikle hazırlanır. Verilen cevapların her birinin bir anlamı vardır. Aslında bu sorulara verilmesi gereken doğru cevaplar da bellidir.

Deneyim ve Yönetimle İlgili Sorular ve Hazırlıkları

1 - Hangi yönetim şeklini benimsiyorsunuz?

"Açık kapı yönetim biçimi" bereceğiniz en iyi cevaptır. Çalışanlara gerektiği kadar iş delege edip ancak onların sonuçlarını da yakından takip ettiğinizi belirtmelisiniz. Ayrıca işleri zamanında bitirip yöneticinize düzenli rapor verdiğinizi söyleyin.

2 - İyi bir yönetici misiniz?

Buna dair bize bir örnek verebilir misiniz? Yöneticilik becerilerinizin iyi olduğunu düşünmenizin sebebi nedir? Cevabınız başarı ve iş odaklı olsun: plan yapma, organize etme, kişiler arası iletişim gibi yöneticilik becerilerinizin üstünde durun.

3 - Birini işe alırken onda ne gibi özellikler ararsınız?

"Verilecek işi yapabilme becerisi, işe kolay adapte olabilmesi, hevesli olması" gibi özellikleri sıralayabilirsiniz.

4 - Daha önce birini işten çıkardınız mı?

Burada sorgulamak istenen, başkalarının hoşuna gitmeyecek kararları verebilme ve uygulayabilme beceriniz. Bu nedenle eğer böyle bir örnek varsa, işi ne kadar düzgün bir şekilde hallettiğinizi somut olarak anlatın. Eğer yoksa, mantık kurgusu içinde böyle bir işin ne şekilde yapılması gerektiğini belirtin.

5 - Yönetici olmanın en zor yanı sizce nedir?

İşlerin bütçe dahilinde planlanması ve sonuçlandırılmasının yanı sıra insanlarla doğru mesafeyi koruyarak, hem arkadaş, hem yönetici olmak diyebiliriz.

6 - Astlarınız sizin hakkınız ne düşünür?

Bu soruya dürüst ve olumlu olun. Sert olduğunuzu düşünmelerindn çekinmeyin, ancak adil ve tartışmaya açık bir yönetici olduğunuzu düşünmeleri önemlidir.

7 - Bir yönetici olarak eksik gördüğünüz yanınız nedir?

Bu sorunun cevabını önceden düşünmenizi öneririz. Çok basit bir şey söylerseniz inandırıcı olmayabilir. Daha önceden olan ancak somut örneklerle düzeltmeye çalıştığınız bir yanınızı anlatabilirsiniz. Örnek, sabırsız olmak.

En çok istenen makaleler

 

En çok okunan makaleler

 

 

 

Bu site Yatırıma Uygun Arsa | Arazi | Tarla | Bahçe, Kariyer, Online Oyunlar ve Bahis Tanıtımı, Yeni Elektik Üretim Sistemi Projesi, Geleceğin Projeleri ve Güncel Olaylar hakkında içerikler ve bilgiler paylaşmaktadır.
Designed by @chalilozdemir     DMCA.com Protection Status     Script logo