Talihinizi Kendiniz Yaratın

TT: Talihinizi Kendiniz Yaratın

Sosyal olmak iş dünyasında oldukça önemli bir unsur. Sadece iş bulma sürecinde değil, iş hayatında da sosyal aktivitelerin önemini yadsımak mümkün değil. Her ne kadar klişe bir söz gibi görünse de aslında "insanlar talihlerini kendileri yaratıyor".

Üye olunan dernekler, arkadaşlık ilişkileri, yurt dışı bağlantıları iyi bir kariyer başlangıcı için vesile olabiliyor. "Talihli" olarak tanımlanan bir çok kişinin aslında güçlü etkileşime sahip, kapıları zorlayan ve ilişki kurmakta oldukça rahat kişiler olduğunu söylemek mümkün. Bu nedenle artık ilişki ağını geniş tutmak iş dünyasının olmazsa olmazları arasında yer alıyor.

Bazı uzmanlara göre, ilişkileri güçlendirmek için toplantılara katılmanın önemli olduğunu söylüyor. Onlara göre bu toplantılarda ilişkiyi sadece tanıdıklarla sınırlamamak gerekli. Tam tersine kişilerin tanımadıkları insanlarla iletişim kurması gerekiyor. Böyle bir sohbet için, karşı tarafın kendisini anlatmasına imkan verecek bir soruyla işe başlamak faydalı olacaktır. Daha sonra iş arayan kişilerin kendilerinden söz etmelerini öneriyorlar.

Uzmanlar, bir başka önemli noktayı ise şöyle anlatıyor: "Kişinin en az 50 saniye içinde duruma uygun olarak kendisini iyi ifade etmesi son derece önemli. İşinde başarılı olmak isteyenler, bilgilerini güncellemek, alanlarındaki gelişmeleri takip edebilmek için meslek örgütlerine, okullarının mezunlar derneğine üye olmalı. Ayrıca imkanlarına göre, yurt içi ve yurt dışı, kongre, toplantı ve fuar organizasyonlarını takip etmeliler."

 

En çok istenen makaleler

 

En çok okunan makaleler

 

 

 

Bu site Yatırıma Uygun Arsa | Arazi | Tarla | Bahçe, Kariyer, Online Oyunlar ve Bahis Tanıtımı, Yeni Elektik Üretim Sistemi Projesi, Geleceğin Projeleri ve Güncel Olaylar hakkında içerikler ve bilgiler paylaşmaktadır.
Designed by @chalilozdemir     DMCA.com Protection Status     Script logo