SEO Hakkında Herşey

TT: SEO Hakkında Herşey

Deneyimli web tasarımcıları size, "Yalnızca siteyi kurarsanız kimse gelmez" diyecektir. Bu doğru. Yalnızca bir web sitesi kurmak ziyaretçi çekmez. Müşterileri sitenize gelmeleri için çabalamanız gerektirir, tekrar gelmeleri içinse daha fazla çaba harcamanız gerekir.

Web sitelerini bulmak için yöntemlerden biri çoğu insanların kullandığı Google gibi arama motorlarıdır. Google, tüm Internet aramalarının yaklaşık yarısını oluşturmaktadır. Yahoo ve Bing en sık kullanılan diğer arama motorlarıdır.

Arama sonuçlarında iyi bir sıralama derecesine sahip olmak, insanların sitenizi bulmalarına yardımcı olmak için şarttır. Çoğu insan aramalarda, ilk arama sayfasından ileri gitmez. Ayrıca listenin en yukarısında olmak en altında olmaktan iyidir.

Arama motorları, arama sonuçlarını sıralamak için ileri düzeyde algoritmalar kullanır. İyi sayfa sıralama dereceleri rastlantısal değildir. Üst sıralamalarda görünecek web sayfaları oluşturma sürecine Arama Motoru Optimizasyonu veya SEO denir.

Her arama motoru biraz farklı bir algoritma kullanır. Üstelik bunların çoğu algoritmalarını düzenli aralıklarla ayarlar. Ancak tüm arama motorlarında temel bir SEO geçerlidir. SEO ustalık gerektirse de, dikkatle planlanan bir yaklaşım web sitenize gelen trafiği artırabilir.

 

En çok istenen makaleler

 

En çok okunan makaleler

 

SEO Hakkında Herşey - 1

Başarılı bir SEO'ya giden sekiz adım.

TT : SEO Hakkında Herşey - 1

SEO Hakkında Herşey - 2

Birçok web sitesinin ve web programcısının yardımcısı olan "robots.txt", arama motorları ve örümceklere sitenizdeki dosya ve klasörlerin hangisini gezip ve hangisini bu işlem dışında bırakıp içeriğine girmeyerek onlardan uzak tutan dosyadır.

TT : SEO Hakkında Herşey - 2

SEO Hakkında Herşey - 3

Bazı arkadaşlarımız PageRank'ı sihirli bir değnek sanıyor, yani bi PageRank PR5 olunca sitemin anahtar kelimelerinde ben birinci çıkarım gibi bir beklenti içindeler sürekli. PageRank ile yatıp PageRank ile kalkıyorlar. Oysa PageRank tek başına bişey ifade etmeyen Toolbar'a yansıyan yeşil renkli eğlence çubugunun adıdır. İyikide tek başına bişey ifade etmeyen bir olgu...

TT : SEO Hakkında Herşey - 3

SEO Hakkında Herşey - 4

Alexa nedir, ne değildir?

Alexa.com, internetteki sitelerin ziyaret edilirlik oranlarını, dolayısıyla reyting sıralamasını çıkaran bir servistir.

En çok ziyaret edilebilirlik sıralaması, Alexa'nın "Alexa Toolbar" adlı yazılımını kullanan internet kullanıcılarından elde edilen verilere göre oluşturulmaktadır.

TT : SEO Hakkında Herşey - 4

SEO Hakkında Herşey - 5

Link Popülerliği (Link Popularity) Arama Motorlarındaki sıralama için kullanılan bir kriterdir. Bu kritere göre başka bir siteden/sayfadan sizin bir sayfanıza link veriliyorsa link verilen sayfa değerlidir. Yani Link Popülerliği (Link Popularity) yüksektir.

TT : SEO Hakkında Herşey - 5
Bu site Yatırıma Uygun Arsa | Arazi | Tarla | Bahçe, Kariyer, Online Oyunlar ve Bahis Tanıtımı, Yeni Elektik Üretim Sistemi Projesi, Geleceğin Projeleri ve Güncel Olaylar hakkında içerikler ve bilgiler paylaşmaktadır.
Designed by @chalilozdemir     DMCA.com Protection Status     Script logo