SEO Hakkında Her Şey

TT: SEO Hakkında Her Şey

Google SEO hakkında öğrenebileceğiniz birçok bilgiyi bu yazımızda sizlere ücretsiz yayınladık.

Deneyimli web tasarımcıları size, "Yalnızca siteyi kurarsanız kimse gelmez" diyecektir. Bu doğru. Yalnızca bir web sitesi kurmak ziyaretçi çekmez. Müşterileri sitenize gelmeleri için çabalamanız gerektirir, tekrar gelmeleri içinse daha fazla çaba harcamanız gerekir.

Web sitelerini bulmak için yöntemlerden biri çoğu insanların kullandığı Google gibi arama motorlarıdır. Google, tüm İnternet aramalarının yaklaşık yarısını oluşturmaktadır. Yahoo ve Bing en sık kullanılan diğer arama motorlarıdır.

Arama sonuçlarında en iyi sıralama derecesine sahip olmak, ziyaretçilerin sitenizi bulmalarında yardımcı olmak içindir. Çoğu ziyaretçi aramalarda, ilk arama sayfasından daha ileri gitmez. Ayrıca listenin yukarısında olmak daha altta olmaktan iyidir.

Arama motorları, belirli aralıklarla güncellediği ve arama sonuçlarını sıralamak için kullandığı ileri düzeyde algoritmaları vardır. Bütün sayfa sıralama dereceleri eskisi gibi rastlantısal değildir. Sıralamaların üst bölgesinde görünecek sitelerin sayfa içeriklerini oluşturma sürecine AMO (Arama Motoru Optimizasyonu) veya SEO (Search Engine Optimization) denir.

Her arama motoru farklı bir algoritma kullanmaktadır. Üstelik bunları düzenli aralıklarla ayarlarlar. Ancak bütün arama motorlarında temel bir AMO (SEO) geçerlidir. AMO (SEO) ustalık gerektirse de, dikkatle hazırlanan bir içerik sitenize gelen trafiği artırabilir.

 

En çok istenen makaleler

 

En çok okunan makaleler

 

 

 

SEO Hakkında Her Şey - 1

Başarılı bir AMO (SEO)'ya giden sekiz adım

 

TT : SEO Hakkında Her Şey - 1

SEO Hakkında Her Şey - 2

Birçok web sitesinin ve web programcısının yardımcısı olan "robots.txt", arama motorları ve örümceklere sitenizdeki dosya ve klasörlerin hangisini gezip ve hangisini bu işlem dışında bırakıp içeriğine girmeyerek onlardan uzak tutan dosyadır.

 

TT : SEO Hakkında Her Şey - 2

SEO Hakkında Her Şey - 3

Bazı arkadaşlarımız PageRank'ı sihirli bir değnek sanıyor, yani bi PageRank PR5 olunca sitemin anahtar kelimelerinde ben birinci çıkarım gibi bir beklenti içindeler sürekli. PageRank ile yatıp PageRank ile kalkıyorlar. Oysa PageRank tek başına bişey ifade etmeyen Toolbar'a yansıyan yeşil renkli eğlence çubugunun adıdır. İyikide tek başına bişey ifade etmeyen bir olgu...

 

TT : SEO Hakkında Her Şey - 3

SEO Hakkında Her Şey - 4

Alexa nedir, ne değildir?

Alexa.com, internetteki sitelerin ziyaret edilirlik oranlarını, dolayısıyla reyting sıralamasını çıkarır.

En çok ziyaret edilebilirlik sıralaması, Alexa'nın "Alexa Toolbar" adlı yazılımını kullanan internet kullanıcılarından elde edilen verilere göre oluşturulmaktadır.

 

TT : SEO Hakkında Her Şey - 4

SEO Hakkında Her Şey - 5

Link Popülerliği (Link Popularity) Arama Motorlarındaki sıralama için kullanılan bir kriterdir. Bu kritere göre başka bir siteden/sayfadan sizin bir sayfanıza link veriliyorsa link verilen sayfa değerlidir. Yani Link Popülerliği (Link Popularity) yüksektir.

 

TT : SEO Hakkında Her Şey - 5
Bu site Yatırıma Uygun Arsa | Arazi | Tarla | Bahçe, Kariyer, Online Oyunlar ve Bahis Tanıtımı, Yeni Elektik Üretim Sistemi Projesi, Geleceğin Projeleri ve Güncel Olaylar hakkında içerikler ve bilgiler paylaşmaktadır.
Designed by @chalilozdemir     DMCA.com Protection Status     Script logo