Facebook @chalilozdemir - http://www.chalilozdemir.com  Twitter @chalilozdemir - http://www.chalilozdemir.com  LinkedIn @chalilozdemir - http://www.chalilozdemir.com  Pinterest @chalilozdemir - http://www.chalilozdemir.com  Instagram @chalilozdemir - http://www.chalilozdemir.com  YouTube @chalilozdemir - http://www.chalilozdemir.com 

 

Bumerang - Yazarkafe
Çevrimiçi : 1
Search Engine


Parapsikoloji - Sınırdaki Bilim

Telepati Nedir? » Parapsikoloji - Sınırdaki Bilim

TT:Parapsikoloji - Sınırdaki Bilim

İnsanlar onlara dokunmadan, masaları kendiliğinden oynatıp, eşyaları yere düşürebilir mi, yoksa bütün bunlar mıknatıs ve görünmeyen tellerin yardımıyla gerçekleşen yanıltmalar mıdır?

İnsanlar, beş duyunun hakim olduğu «gerçek» dünyamızın ötesinde, bilinen tabiat kanunlarının geçerli olmadığı, başka bir gerçeğin varlığına eskiden beri inanırlar. Ancak, böyle görüntüleri sağlıklı insan aklı kabul etmediği için, bunlara karşı genellikle şüphe duyarız. Çünkü şimdiye kadar hiç kimse böyle bir «başka gerçeğin» var olduğunu ispat edememiştir. Fakat günümüzde dünyanın bu diğer görünüşleri modern bilimin metodlarıyla kavranmaya çalışılmaktadır. Daha önceleri Londra Üniversitesi’nde Psikoloji profesörü olan Cyril Burt, bir keresinde, «Bugün parapsikoloji ile aktif olarak ilgilenen önemli fizikçilerden, biyologlardan ve nöro-fizikçilerden uzun bir liste yapılabilir» demiştir. Bu arada birçok ülkenin üniversitelerinde parapsikoloji araştırmasıyla uğraşan ayrı bölümler açılmıştır.

«Fen bilimlerinin» sisler arkasındaki rıhlar dünyasına karşı kısa bir süre önce başlayan ilgisi, aslında hiç de şaşırtıcı değildir. Sonunda, modern bilimin ilerlemiş alanlarından ikisi olan, yüksek matematik ve atom fiziği gittikçe içinde «karşıt madde», «beş boyutlu evren», «hayali kitleler ve zaman içinde geriye giden elektronlar» gibi oluşmaların yer aldığı muhteşem bir dünyaya doğru kendiliğinden daha fazla kayar olmuştur. Böylelikle, geleceği okumayla telepatinin bir bütün olduğunnu kabul etmeseler de birçok bilim adamı, dünyamızın dışında gerçekten de şimdiye kadar açıklamayı bilemediğimiz ama, bilimin artık ciddiyetle meşgul olması gereken bazı şeylerin varlığını yavaş yavaş kabul etmektedir. Bu araştırma dalına “PARAPSİKOLOJİ”, yani gizli kuvvetler bilimi denilmektedir.

Bu alanda iyi tanınan öncülerden biri, 07 Mayıs 1991 yılında, 84 yaşında ölen Alman Psikolog ve Doktor Hans Bender’dir. Freiburg Üniversitesi’ndeki Ruh Bilimi’nin ve Ruh Sağlığı’nın sınırlarını inceleyen enstitüsünden bir «başka gerçeğin» varlığını en iyi şekilde ispatlayan birkaç örnek çıkmıştır. Doktor: «Bu “başka” gerçek tabiatüstü değildir» demektedir. «O, tabidir, ne var ki biz açıklamasını henüz tam olarak yapamıyoruz.» Parapsikoloji’nin Bender’i son yıllarında kendisini en fazla ilgilendiren dalı, kısaca PK denilen Psikokinez, yani eşyaların normal olmayan hareketlenmelerinin araştırılmasıydı.

 

”Lucy” isimli film buna en güzel örnektir.

Fragman

”Lucy” - 720p Türkçe Dublaj izlemek için tıklayın...

 

 

Diğer Yararlı Yazılarımız :

 

En Çok Okunan Yazılarımız :