Özgeçmişin Olmazsa Olmazları

TT: Özgeçmişin Olmazsa Olmazları

Özgeçmişin olmazsa olmazlarını 10 başlık altında topladık.

  1. BAŞLIK : Özgeçmişin başlık kısmında isim, adres, telefon numaraları ve e-posta adresleri yer almalıdır.
  2. AMAÇ : Amaç kısmında profesyonel hedef yani yapmak istediklerinizin özet bir tanımını yapmalısınız. Kariyer hedefini özgeçmişe yazmak sizin tercihinizdir. Eğer yazarsanız, bir reklam başlığı gibi hangi hizmetleri sunabileceğinizin mesajlarını vermelisiniz.
  3. NİTELİKLERİN ÖZETİ : Deneyim, uzmanlık alanı, teknik ve profesyonel beceriler, özellikler ve ayırt edici nitelikleri özetleyen kısa ve öz bir tanımdır. Bu tanım, özgeçmişte belirtilen detaylı bilgileri destekler. Bu bölüm sizi işe uygun görmeleri için, en güçlü argümanları içermelidir.
  4. İŞ DENEYİMİ : Geçmiş dönem iş deneyiminizi kapsar. Bu bölüme çalıştığınız şirket isimleri, çalışılan yılları ve görev ünvanlarını mutlaka yazmalısınız.
  5. SORUMLULUK TANIMI : İş tanımı, genel görevleriniz ve spesifik görevlerinizin oluşturduğu bir bölümdür. Gelecekteki potansiyel işvereninizin ilgisini çekebileceğini düşündüğünüz tüm sorumlulukların dahil edilmesi tavsiye edilir. Son işleri bir paragrafta, daha önceki işleri ise birer cümlede belirtmek yeterlidir.
  6. BAŞARI TANIMLAMALARI : Organizasyona katkılarınızı ve başarılarınızı gösteren tanımlamalarınızı içerir. Seçtiklerinizin işverenin yararına olan unsurları kapsadığından emin olun.
  7. EĞİTİM : Eğitim geçmişinizi özetleyen bilgileri, bitirdiğiniz en son okul derecesinden veya üniversiteden başlayarak geriye doğru tarihleri ile birlikte yazın. Eğer 5 yıl öncesine kadar mezun olduysanız eğitimle ilgili daha detaylı bilgiler verebilirsiniz.
  8. PROFESYONEL GELİŞİM : Profesyonel hedefinize katkı sağlayacağını düşündüğünüz aldığınız ek eğitimleri ve kursları yazın. Bu bölümü isterseniz eğitim bölümü içerisine yazabilirsiniz.
  9. ÜYELİKLER : Profesyonel hedefinizle ilgiliyse profesyonel dernekler, yönetim kurulları, toplumsal faaliyetler alanındaki üyeliklerinizi belirtin.
  10. YAYINLAR : Eğer katkı sağlayacağını düşünüyorsanız yazdığınız yayınları belirtebilirsiniz.
En çok istenen makaleler

 

En çok okunan makaleler

 

 

 

Bu site Yatırıma Uygun Arsa | Arazi | Tarla | Bahçe, Kariyer, Online Oyunlar ve Bahis Tanıtımı, Yeni Elektik Üretim Sistemi Projesi, Geleceğin Projeleri ve Güncel Olaylar hakkında içerikler ve bilgiler paylaşmaktadır.
Designed by @chalilozdemir     DMCA.com Protection Status     Script logo