Facebook @chalilozdemir - http://www.chalilozdemir.com  Twitter @chalilozdemir - http://www.chalilozdemir.com  LinkedIn @chalilozdemir - http://www.chalilozdemir.com  Pinterest @chalilozdemir - http://www.chalilozdemir.com  Instagram @chalilozdemir - http://www.chalilozdemir.com  YouTube @chalilozdemir - http://www.chalilozdemir.com 

 

Bumerang - Yazarkafe
Çevrimiçi : 2
Search Engine


Olumsuz Duygulardan Kurtulun

İş'te Mutluluk » Olumsuz Duygulardan Kurtulun

TT:Olumsuz Duygulardan Kurtulun

Bunlar, yöneltilen sorulardan birkaçı. Dalai Lama'nın yanıtını ise şöyle özetlemek mümkün: İş yaşamını yönlendiren de hayatta olduğu gibi duygulardır. Açgözlülük, kıskançlık, birbirini çekememezlik, kızgınlık hep insanların kendilerini mutsuz etmelerine yol açan yıkıcı duygulardır.

Önce bu olumsuz duygulardan kurtulmalısınız. Terfi etmek istediniz ancak sizin yerinize başkası seçildi. Ne hissettiniz bir bakın. Kıskançlık, kabullenmeme, kızgınlık. Oysa oturup gerçekten o işe uygun olup olmadığınızı, o işin size şu andaki işinizden daha fazla mutluluk getirip getirmeyeceğini iyice bir düşünün.

İş yükünüzün fazla olmasından şikayet ediyorsunuz. Bunu anlamak mümkün değil. Size bir görev verilmişse, bu o görevi yerine getirebileceğiniz içindir. Eğer başaramayacağınız ya da sizi aşırı zorlayan bir yükün altındaysanız bunu dile getirmekten başka çareniz yoktur.

Hayatta olduğu gibi iş yaşamında da haksızlıklara maruz kalabilir, iyi niyetli olmayan tavırlarla karşılaşabilirsiniz elbette. Bu durumda "gereksiz sabır" göstermeyin. Mücadele edin, ancak eğer umut yoksa belki o işten ayrılmaktan başka çareniz de olmayabilir.

 

 

Diğer Yararlı Yazılarımız :

 

En Çok Okunan Yazılarımız :