Facebook @chalilozdemir - http://www.chalilozdemir.com  Twitter @chalilozdemir - http://www.chalilozdemir.com  LinkedIn @chalilozdemir - http://www.chalilozdemir.com  Pinterest @chalilozdemir - http://www.chalilozdemir.com  Instagram @chalilozdemir - http://www.chalilozdemir.com  YouTube @chalilozdemir - http://www.chalilozdemir.com 

 

Bumerang - Yazarkafe
Çevrimiçi : 1
Search Engine


Ölü Dostum Yardım İstedi

Hayaletler, Hayaller ve Şaşırtıcı Görüntüler » Ölü Dostum Yardım İstedi

TT:Ölü Dostum Yardım İstedi

Bursa'da bir apartman katında kendimle yalnız yaşıyordum. Bir Pazar günü annem ve çok sevdiğim bir karı-koca dostlarım beni ziyarete gelmişlerdi. Hep beraber güzel bir sohbete dalmış kahvelerimizi zevkle yudumluyorduk.

Bir ara bir vesile ile Cem, komik bir hikaye anlattı. Bu hikaye kendisinin pek hoşuna gittiğinden bizden fazla gülen kendisi oldu. O kahkahalarla gülerken, birden, başının üzerinde, iri bir mum alevine benzer bir şeyin dalgalanmakta olduğunu gördüm. Annemin ve eşi Aslı'nın da aynı şeyi görüp görmediklerini anlamak için onlara baktım ve görmediklerini hallerinden anladım.

Ben, bir şey söylemedim, yalnız merakla: "Cem, bir şeyin yok ya?" diye sordum. O gülmesine devamla: "Tabi ki iyiyim, bir şeyim yok. Bunu da nerden çıkardın?" diye sordu. "Hiç..." dedim; fakat keyfim kaçtı.

Onlar gittikten sonra annem kaldı. Anneme gördüğümü anlattım. Annem omuzlarını silkti. "Sen hayal görmüşsün" diye karşılık verdi.

Bundan sonraki iki hafta içinde çok işim oldu, hatta son üç gün de şehir dışına gitmem gerekti. Bu sebeple arkadaşlarımı görmedim. Evime döndüğümde öğle üzeriydi, yorgundum. Duş aldıktan sonra balkon kapısının önünde dalgın dalgın duruyordum ki, odamda birisi varmış gibi bir his duydum. Döndüm baktım; yanılmamışım Cem kapının yanında duruyordu: "Merhaba Cem, geldiğini duymadım" dedim. "Merhaba" dedi. "Sana bir şey için ricaya geldim. Lütfen Aslı'ya yardım et, onun yanına git, yardımı ihtiyacı var. Onunla konuşamıyorum, yardıma şiddetle ihtiyacı var." "Oturmaz mısın?" diyerek ona yer gösterdim. "Ne oluyor, lütfen anlat" dedim. "Aslı sana anlatır. Şimdi gitmem gerek." diyerek telaşla odadan ayrıldı.

Tanıdığım neşeli Cem'in bu hali bana tuhaf geldi. "Acaba Aslı'ya bir şey mi oldu da Cem bu derece kederli" diye düşündüm. "En iyisi gidip Aslı'yı göreyim" diye karar verdim. Sokağa çıktım. Köşe başına gelmezden önce, oradan Aslı'nın gelmekte olduğunu gördüm. Aslı beni görünce: "Ah, Cem, Cem..." diyerek ağlamaya başladı. Hıçkırıkları konuşmasına engel oluyordu. "Cem çok iyi" ve "Biraz önce bana geldi, gördüm" dedim. Aslı şaşkınlıkla irkildi, neredeyse yere düşüyordu. Onu hemen tuttum.

Sonra zayıf bir sesle "Halil sen aklını mı oyattın, Cem bugün öğleden sonra öldü" dedi. Evime nasıl geldiğimizi hatırlamıyorum. Geçirdiğimiz şok ikimiz için de oldukça ağırdı.

Cem, kan zehirlenmesinden aniden ölmüş. Aslı sevgili eşini kaybettiğinden çok üzgündü. Onu ölümünden sonra görmüş olmam, onun başka bir alemde yaşamakta olduğu fikri ile Aslı kuvvet buldu.

Aradan birkaç hafta geçmişti. Bir gün büyük caddelerden birinden geçiyordum. Cem birden yanımda belirdi. Gündüzdü ve cadde kalabalıktı, fakat onu benden başka gören yoktu. Bana bir alacak meselesini anlatmak istiyormuş. Ona borçlu olan adamın isim ve adresini verdi. Ben hemen kaydettim. Ona o adamı gidip göreceğimi söyledim. "Allahaısmaradık aziz dostum, beni artık bir daha göremeyeceksin. Sana şunu söylemek istiyorum; bir Pazar sende iken başımda bir ışık görmüştün, hatırlıyor musun? O annemdi, günlerim tamam olunca, beni almaya gelmişti" dedi ve kayboldu. O günü gördüğüm ışıı annemden başka kimseye söylememiştim. Cem'e borcu olan adamı buldum. Adres tamamdı. Adam borcunu Aslı'ya ödedi.

Yaşadığım bu olayın içinde gizlediği sırları yıllarca çözemeyeceğim.

 

 

Diğer Yararlı Yazılarımız :

 

En Çok Okunan Yazılarımız :