Netflix Nasıl Daha İyi Kullanılır?

TT: Netflix Nasıl Daha İyi Kullanılır?

Teknolojinin hızlı gelişimi sayesinde bunu avantaja çeviren platformlardan birisi de Netflix’tir. Dünyaca tanınan ve kullanılan bir site olduğundan avantajları ve fırsatları oldukça fazladır. Her kesime ve yaşa hitap etmekte olup, talep sayısı her geçen gün daha çok oluyor. Bu sitede kendisinin daha iyi kullanılabilmesi için birçok avantajı izleyicilere sunuyor. Daha iyi kullanıldığı zaman izleyici kendi standartlarını belirler ve hesabı buna göre kullanır. Bunun içinde yapması gereken bazı küçük iyileştirme önerileri bulunur.

Netflix Nasıl Daha İyi Kullanılır?

Netflix Nedir?

Kullanıcılara diğer hesaplardan farklı olarak kesinti ve reklam vermeden istenilen içerikleri izleme olanağı sunan bir platformdur. Üstelik eski ya da yeni olsun birçok içeriği bünyesinde barındırıp güncel içerik olduğunda bunu hemen izleyici kitlelerine sunar. Yasal olarak hizmet verir ve kullanımı son derece kolaydır. Görüntü kalitesi iyi ve istenilen zaman ve cihazdan giriş sağlanır. Bu gibi kolaylıkların yanı sıra üyelere fırsat olarak ilk 1 ay ücretsiz erişim verilir.

Daha sonrasında netflix kendi içinde 3 pakete ayrılır. Hepsi aynı içerikleri aynı kalitede izleme imkânı verir sadece aradaki fark cihaz bağlanmadır. Yani kullanıcı basic paketi seçerse aynı anda sadece tek bir cihazdan seyredebilirken, standart paket bunu 2 cihazla sağlar. Buna bağlı olarak ücretleri de paketlerin özelliklerine göre değişmektedir.

Netflix’in Avantajlarını Daha İyi Kullanmak

Birçok ülkede kullanılabilen bir site olduğundan belli başlı avantajlı özellikleri vardır.

  • Reklam izleme sorunu yoktur ve hemen istenilen saatte seyredilir.
  • Altyazı, dublaj ve birçok dilde izleme imkânı var.
  • Seçilen pakete göre istenilen cihazlardan aynı anda izlenir.
  • Çok sayıda zengin içerik olduğundan zevke göre izlemek mümkündür.
  • Liste yapma özelliği de olduğundan kolayca kişisel kategori yapılır.
  • İndirme özelliği sayesinde de istenen zaman da izlenir.

İzleyici kullanmaya devam ettikçe daha avantajlardan daha fazla yararlanma imkânı vardır.

Liste Yaparak Kullanmak

Netflix kendi içinde kategoriye ayrıla da çok fazla içerik bulunur. Eğer kullanıcı çok iyi izleyici ve seçici ise zaman kaybetmemesi için kendine özgü bir liste yapması daha iyi kullanmasını sağlar.

İndirerek Çevrim Dışı İzleme

İnternete bağlı çevrimiçi olarak hizmet verdiğinden kişinin her zaman izlemesi mümkün olmaz. Bunun için bir avantaj olarak artık indirme özelliği olduğundan bunu kullanıp zaman kaybetmeden izlemek mümkündür.

Abonelik Bildirimlerini Açık Tutmak

Yeni ve güncel olan içeriklerden haberdar olmak için e posta adresin güncel olmasında fayda vardır. Böylelikle hemen her içerikten haberdar olarak daha fazla izleme imkânı bulunur.

Kültürel Olarak Kendini Geliştirmede Kullanmak

Netflix'te birçok ülkenin içeriği olduğundan her alandan izleyerek bir şeyler öğrenebilir ve araştırabilir ayrıca yabancı dil konusunda da ilerlemek için önemli bir fırsattır.

İzleme Listesini Değiştirmek

Netflix algoritması kullanıcının izlediği içeriklere göre öneriler sunar. Bu algoritmayı değiştirerek daha iyi içerikler izlemek bu platformu daha iyi kullanma fırsatlardan birini sunar.

 

 

En çok istenen makaleler

 

En çok okunan makaleler

 

 

 

Bu site Yatırıma Uygun Arsa | Arazi | Tarla | Bahçe, Kariyer, Online Oyunlar ve Bahis Tanıtımı, Yeni Elektik Üretim Sistemi Projesi, Geleceğin Projeleri ve Güncel Olaylar hakkında içerikler ve bilgiler paylaşmaktadır.
Designed by @chalilozdemir     DMCA.com Protection Status     Script logo