Facebook @chalilozdemir - http://www.chalilozdemir.com  Twitter @chalilozdemir - http://www.chalilozdemir.com  LinkedIn @chalilozdemir - http://www.chalilozdemir.com  Pinterest @chalilozdemir - http://www.chalilozdemir.com  Instagram @chalilozdemir - http://www.chalilozdemir.com  YouTube @chalilozdemir - http://www.chalilozdemir.com 

 

Bumerang - Yazarkafe
Çevrimiçi : 1
Search Engine


Kimde Telepati Yeteneği Vardır?

Telepati Nedir? » Kimde Telepati Yeteneği Vardır?

TT:Kimde Telepati Yeteneği Vardır?

Duke Üniversitesi Profesörlerinden Rhine’in bu alanda geniş çalışmaları olmuştur. Prof. Rhine insanların düşüncelerini başkalarına aktarmak veya başkalarının düşüncelerinin okumak alanındaki ehliyetini anlamak için Zenner kart oyunu sistemini kullandı. Bu oyunda beş kişiye beşer kart dağıtılır. Her kartın üzerinde kolayca okunacak bir işaret veya sembol vardır.

Deney «alıcı»nın «verici»nin gördüğü kartları tahmin etmesinden ibarettir. Eğer «alıcı» her oyunda beş kereden fazla doğru tahmin ederse bundan iki kişi arasında bir çeşit fikir alışverişi olduğu sonucu çıkartılır. Eğer bu olay birden fazla oyunda görülürse artık mutlu bir tesadüften söz edilebilir. Ama otuz, kırk oyun süren dengeli bir başarı artık tesadüften başka şeyler gerektirir.

Prof. Rhine otuz yıl içinde yaptığı 100.000’den fazla Zenner kart oyunu denemesinde yirmi beşte yedi kişinin telepatik özelliğe sahip olduğunu görmüştür. Bu sonuç her olayda başka başka ve oldukça iyi sonuçlar vermiştir.

Bilim adamları kafanın bu yeteneğine ne kadar da karşı gelseler Amerika’da olsun, Rusya’da olsun orduda haber ulaştırma alanında bu yoldan çok yararlanılmıştır.

Denizaltıcılarla yapılan denemelerde düşünce yolu ile karadan gönderilen haberlerin yüzde doksanını denizaltıcılar başarı ile alabilmişlerdir. Rusya’da Moskova ile Vladivostok arasında yapılan telepati denemeleri yüzde yüz başarıya ulaşmıştır. Bu denemelere aylarca bu alanda çalışan medyumlar katıldılar.

 

 

 

Diğer Yararlı Yazılarımız :

 

En Çok Okunan Yazılarımız :