Facebook @chalilozdemir - http://www.chalilozdemir.com  Twitter @chalilozdemir - http://www.chalilozdemir.com  LinkedIn @chalilozdemir - http://www.chalilozdemir.com  Pinterest @chalilozdemir - http://www.chalilozdemir.com  Instagram @chalilozdemir - http://www.chalilozdemir.com  YouTube @chalilozdemir - http://www.chalilozdemir.com 

 

Bumerang - Yazarkafe
Çevrimiçi : 1
Search Engine


Kaybolan Kız

Hayaletler, Hayaller ve Şaşırtıcı Görüntüler » Kaybolan Kız

TT:Kaybolan Kız
  • Kaybolan Kız - Joy Aken
    Kaybolan Kız - Joy Aken

1956 Eylül'ünde Güney Afrika'da Durban'daki polis teşkilatı tam kadrosu ile çalışmaya geçmişti. 17 yaşında, güzel bir öğrenci olan Joy Aken adında genç bir kız, komşu şehir Pinetown'da annesi ve babası ile birlikte oturduğu evde kaybolmuştu. Joy ciddi, güzel ve çekingen bir genç kızdı. En son bir akşam önce, okuldan çıkarken görülmüştü. Polis anne ve babasının ısrarlarına dayanamayarak, araştırmalarını Kap Eyaletine kadar genişletti. Sonunda, Ekim ayının sonlarına doğru, kızın anne ve babası artık genç kızı bulmaktan ümitlerini kestiklerini açıkladılar. Araştırmalara son verildi ve Joy da yer yüzünde her yıl kaybolan binlercekişinin arasına katıldı.

Joy'un  anne ve babası polisin araştırmalarına devam etmesi için harcadıkları çabalardan sonuç alamayınca emekli bir okul müdürü olan Nelson Palmer'e baş vurdular. Bu adam, kayıp eşyaları bulmakla ünlüydü.

Aken çifti, yanlarında iki polis ve bir kaç dostları ile beraber, tanımadıkları Palmer'in evine gittiler. Yaşlı adam onların anlattıklarını dinledikten sonra, elinden geleni yapacağına söz verdi ama, o güne kadar kaybolan hiç kimsenin izini aramadığını da itiraf etti. Yani o güne kadar sadece kaybolan eşya araması yapmıştı. Bir koltuğa yerleşerek çevresindekilerden sakin olmalarını istedi ve gözlerini kapattı. Bir kaç dakika sonra, zorlukla nefes alır gibi solumaya başladı, yüzü gözü ter içinde kalmıştı. Uyumuyor, dikkatini toplamaya çalışıyordu. Bu durum on dakika kadar sürdü. Tam odadakilerden birisi ayağa kalkmışken, adamıntitreyen dudaklarından genç kızın sesiyle şu sözler döküldü:

"Ben öldüm... Cesedim Hautes - Roches yakınlarında bir hendekte... bana bir adam hücüm etti... beni o öldürdü."

Palmer sustu ve birden silkinerek doğruldu. Odadaki polisler şaşırmışlardı. Adam: "Evet , evet... Kız kendisi konuştu. Ama artık onun cesedini nerede bulabileceğinizi biliyorum. Söylediği yer buradan yüz kilometre kadar uzakta, küçük bir kanalın yakınlarında. Cesedin üzeri toprak ve dallarla örtülmüş. Katil otuz yaşlarında bir adam, adı da Clarence. Cinayet aletini evinin arkasındaki küçük barakaya saklamış. Sizi kızın cesedinin bulunduğu yere götürebileceğimi sanıyorum. Ama bu Clarence'in nerede oturduğu hakkında bir fikrim yok."

Aradan iki saat geçmeden, hzla gelen üç polis arabası bir kavşakta durdular. Birinci arabada Nelson Palmer ile kızın erkek kardeşi oturuyordu. Palmer'in yol göstermesi sayesinde, bir kaç dakika sonra genç kızın feci şekilde hırpalanmış cesedini buldular. Başına sıkılan bir kurşunla öldürülmüştü.

Ya katil? Palmer anlattıklarına yeni bir katkıda bulunamıyrodu. Fakat Joy'un arkadaşları, onun bir zamanlar sınıf arkadaşlarından birinin akrabası olan Clarence van Buren adında birisiyle tanıştığını hatırlıyorlardı. Polis ertesi sabah, van Buren'i bularak tutukladı. Onun oturduğu evin bahçesindeki kulübede de bir tabanca bulundu. Bu cinayet, aşkı cevapsız kalmış kimselerin alışılmış hikayelerinden biriydi. Natal polisinin arşivinde hala buna ait ilginç bir dosya saklıdır: "Nelson Palmer'in İtirafları" adında bir dosyadır. Adam polislerin sormaları üzerine Joy Aken ile ne ölümden önce, ne de öldükten sonra temasa geçmediğini, sadece kaybolan eşyaları yeniden bulabildiğini ve bunu tabiat vergisi bir yetenek olarak gördüğünü anlattı. Polisler ona trans haline geçtiği sırada, genç kızın sesiyle konuştuğunu ve "Ben öldüm," dediğini anlatınca, Palmer onlara yanıldıklarını, kendisinin hiç bir şey hatırlamadığını söyledi. 

 

 

Diğer Yararlı Yazılarımız :

 

En Çok Okunan Yazılarımız :