Facebook @chalilozdemir - http://www.chalilozdemir.com  Twitter @chalilozdemir - http://www.chalilozdemir.com  LinkedIn @chalilozdemir - http://www.chalilozdemir.com  Pinterest @chalilozdemir - http://www.chalilozdemir.com  Instagram @chalilozdemir - http://www.chalilozdemir.com  YouTube @chalilozdemir - http://www.chalilozdemir.com 

 

Bumerang - Yazarkafe
Çevrimiçi : 1
Search Engine


Kaybolan Adamın Cesedi Nasıl Bulundu?

Hayaletler, Hayaller ve Şaşırtıcı Görüntüler » Kaybolan Adamın Cesedi Nasıl Bulundu?

TT:Kaybolan Adamın Cesedi Nasıl Bulundu?

Başkalarının düşüncelerini okuyan Profesör Gladstone 10 Aralık 1932 tarihinde Kanada’da Beechy’de, küçük bir tiyatroda temsil veriyordu. Birkaç seyircinin bazı şeyleri saklamalarını söyledi, sonra bunların nerede olduklarını hiç zorluk çekmeden ortaya çıkardı. Birkaç kişiden çantalarında neler bulunduğunu düşünmelerini istedi ve bunları rahatça saydı. Salonda gezinirken birden polis memuru Carey’in önünde durdu. Kolunu ona doğru uzatarak, «Burada birisi Scotty Mc Lauchlin’i düşünüyor. Bu çalışkan polis yakında onun cesedini bulacak, çünkü Scotty’nin öldürülmüş olduğunu hissediyorum» dedi.

Tabii temsilden sonra polis onun yanına gelerek Scotty Mc Lauchlin hakkında neler bildiğini sordu.

«Uzun zamandır bu bölgede dolaşıyorum. Scotty’nin herkes tarafından sevilen birisi olduğunu duydum. Ama biraz önce söylediğim doğru. Onun öldüğünden eminim. Bu konuyu araştırmak ister miydiniz?»

Saskarton polis merkezindeki dedektif Jack Woods telefonla Carey’den dinlediği bu haberi pek inandırıcı bulmadı. Ama belki de Profesör Gladstone gerçekten söylediğinden daha fazla şey biliyor olabilirdi. Scotty Mc Lauchlin’in kaybolması olayı ile ilgili dosyaları alarak yola koyuldu.

İki polis ertesi günü Profesör Gladstone’u gezdirmekle geçirdiler ve zavallı Scotty’nin kaybolduğu gün beraber olduğu herkese gittiler.

Tam bir çiftliğe girerlerken, Profesör aniden «Burada olmalı! Bir ceset kokusu alıyorum» diye atıldı. Çiftliğin sahibi Scumacher şehire alışverişe gittiği için, onu orada aradılar. Adamı kamyonunda buldurlar ve polis merkezine çağırdılar. Orada Gladstone şaşıran çiftçiye şunları söyledi.

«Evet, doğru bilmişim! Onu görüyorum. Bir samanlıkta... Size onu nasıl öldürdüklerini de söyleyebilirim. Önce kavga etmeye başladılar v onu dövdüler... Sonra... Bekleyin... Bir dakika... Evet, Scotty arkaya doğru düşüyor... Ve kürekle ona vurmaya başlıyorlar... Onun öldüğünden emin oluncaya kadar vuruyorlar. Sonra da onu samanlığın yanındaki büyük çöp yığının altına gömüyorlar.»

Schumacher öfkeyle «Bu adam deli!» diye bağırdı.

Çiftçinin sarararak titremeye başladığını gören polis memurlarından biri «Artık geç oldu, yarın devam ederiz» diyerek konuşmayı kesti.

Ertesi sabah iki polis çiftçiyi evinin mutfağında lafa tutarken Gladstone ile iki polis de arka kapıdan çıkarak samanlığa gittiler. Profesör doğruca ilerleyerek samanlığın arkasındaki donmuş çöp yığınını gösterdi.

«İşte, Scotty Mc Lauchlin bu yığının altında gömülü, baylar!»

Schumacher idam edilmekten zorlukla kurtuldu ve müebbet hapise mahkum oldu.

Ya Profesör Gladstone? O da arada sırada kaybolan eşyaları bulmaya devam etti, ama sonradan unutuldu. Belki de polis bugün bile onun hakkında ne düşüneceğini bilmiyordur.

 

 

 

Diğer Yararlı Yazılarımız :

 

En Çok Okunan Yazılarımız :