Facebook @chalilozdemir - http://www.chalilozdemir.com  Twitter @chalilozdemir - http://www.chalilozdemir.com  LinkedIn @chalilozdemir - http://www.chalilozdemir.com  Pinterest @chalilozdemir - http://www.chalilozdemir.com  Instagram @chalilozdemir - http://www.chalilozdemir.com  YouTube @chalilozdemir - http://www.chalilozdemir.com 

 

Bumerang - Yazarkafe
Çevrimiçi : 2
Search Engine


İş'te Mutluluk Şart

İş'te Mutluluk » İş'te Mutluluk Şart

TT:İş'te Mutluluk Şart

Dalai Lama'nın iki yıl boyunca ABD'de New York Times "en çok satanlar" listesinden inmeyen kitabı Mutluluk Sanatı, aslında İş'te Mutluluk Sanatı kitabının da temelini oluşturuyor.

Bu yaşama belirli bir süre geçirmek için gelen insanoğlunun nihai amacı ne olmalı? Dalai Lama'ya göre insanın varlığının temel amacı mutluluk. İş'te Mutluluk da aynı prensibe dayanıyor.

  1. Hayatın yegane amacı mutlu olmaktır.
  2. Mutluluk, insanı kuşatan çevresindeki faktörlere, olaylara ya da gelişmelere bağlı değildir.
    Tam tersine insanın zihninin yarattığı bir durumdur. Temel ihtiyaçlarınızı karşılayabiliyorsanız ve mutlu değilseniz, bu işinizle değil zihninizle ilgili bir durumdur.
  3. Davranışlarımızı ve yaşama karşı, işe karşı olan duruşumuzu ve bakışımızı değiştirdiğimizde mutluluğu yakalama şansını da kendimiz yaratmış oluruz.
  4. Mutluluk insanın kendi ellerindedir.

 

 

Diğer Yararlı Yazılarımız :

 

En Çok Okunan Yazılarımız :