İş'te Mutluluk

TT: İş'te Mutluluk

İş'te Mutluluk Sanatı (The Art Of Happiness At Work) kitabı, bir danışman ya da bir iş adamı tarafından yazılmadı. Tam tersi, aslında iş hayatından çok uzak, zamanını dünyayı dolaşıp, maneviyatla ilgili konuşmalar yaparak geçiren bir lider tarafından kaleme alındı.

 

En çok istenen makaleler

 

En çok okunan makaleler

 

 

 

İş'te Mutluluk Şart

Dalai Lama'nın iki yıl boyunca ABD'de New York Times "en çok satanlar" listesinden inmeyen kitabı Mutluluk Sanatı, aslında İş'te Mutluluk Sanatı kitabının da temelini oluşturuyor.

Bu yaşama belirli bir süre geçirmek için gelen insanoğlunun nihai amacı ne olmalı? Dalai Lama'ya göre insanın varlığının temel amacı mutluluk. İş'te Mutluluk da aynı prensibe dayanıyor.

 

TT : İş'te Mutluluk Şart

İş'te Mutsuzluk Nasıl Biter?

Dalai Lama'nın İş'te Mutluluk Sanatı adlı kitabının oluşmasına yol açan olay, okurlardan gelen yüzlerce sorudan kaynaklanmış. Dalai Lama'nın Mutluluk Sanatı kitabını kaleme alan Howard C.Cutler, bu kitabın ardından iş yaşamı ile ilgili çok sayıda mektup almış. En sonunda Dalai Lama ile yeniden bir araya gelerek insanların yaşamında mutsuzluğa yol açan iş yaşamı ile ilgili soruları yöneltmiş.

 

TT : İş'te Mutsuzluk Nasıl Biter?

Olumsuz Duygulardan Kurtulun

İş'te mutsuzluk nasıl biter? Yöneltilen sorulardan birkaçı. Dalai Lama'nın yanıtını ise şöyle özetlemek mümkün: İş yaşamını yönlendiren de hayatta olduğu gibi duygulardır. Açgözlülük, kıskançlık, birbirini çekememezlik, kızgınlık hep insanların kendilerini mutsuz etmelerine yol açan yıkıcı duygulardır.

 

TT : Olumsuz Duygulardan Kurtulun

Bir İşe Kapılıp Gitmeyin

İş yaşamında "can sıkıntısı" hissetmek ve buna karşı ne yapılması gerektiği Dalai Lama'ya yöneltilen sorulardan bir başkası. Dalai Lama optimum iş ortamının tarifini şöyle yapıyor: "Bir iş ne sizi çok zorlamalı ne de hiç zorlamamalı. Sizi geliştiren unsurlar mutlaka o işte olmalı. Aksi takdirde kapasitenizin çok altında işler yaptığınızı hissedersiniz.

 

TT : Bir İşe Kapılıp Gitmeyin

Basit Meditasyon Formülü

Dalai Lama, iş hayatında insanın koyması gereken hedefleri şöyle sıralıyor:

 

TT : Basit Meditasyon Formülü
Bu site Yatırıma Uygun Arsa | Arazi | Tarla | Bahçe, Kariyer, Online Oyunlar ve Bahis Tanıtımı, Yeni Elektik Üretim Sistemi Projesi, Geleceğin Projeleri ve Güncel Olaylar hakkında içerikler ve bilgiler paylaşmaktadır.
Designed by @chalilozdemir     DMCA.com Protection Status     Script logo