Facebook @chalilozdemir - http://www.chalilozdemir.com  Twitter @chalilozdemir - http://www.chalilozdemir.com  LinkedIn @chalilozdemir - http://www.chalilozdemir.com  Pinterest @chalilozdemir - http://www.chalilozdemir.com  Instagram @chalilozdemir - http://www.chalilozdemir.com  YouTube @chalilozdemir - http://www.chalilozdemir.com 

 

Bumerang - Yazarkafe
Çevrimiçi : 1
Search Engine


İş'te Mutluluk

TT:İş'te Mutluluk

İş'te Mutluluk Sanatı (The Art Of Happiness At Work) kitabı, bir danışman ya da bir işadamı tarafından yazılmadı. Tam tersi, aslında iş hayatından çok uzak, zamanını dünyayı dolaşıp, maneviyatla ilgili konuşmalar yaparak geçiren bir lider tarafından kaleme alındı.

Tibet'in ruhani lideri Dalai Lama, dünyada en çok satan kitaplardan birisi olan Mutluluk Sanatı (The Art Of Happiness) adlı kitabından sonra "İş'te Mutluluk Sanatı" adlı kitaba hayat verdi.

Bu kitap, ABD'li psikolog Howard C.Cutler ile Dalai Lama arasında günlerce süren iş ile ilgili ateşli konuşmaların ardından ortaya çıktı. Dünyanın yaşayan en önemli kişiliklerinden biri olan Dalai Lama'nın iş yaşamıyla ilgili düşünce ve önerileri aşağıda derlenmiştir.

 

 

Diğer Yararlı Yazılarımız :

 

En Çok Okunan Yazılarımız : • İş'te Mutluluk Şart

  Dalai Lama'nın iki yıl boyunca ABD'de New York Times "en çok satanlar" listesinden inmeyen kitabı Mutluluk Sanatı, aslında İş'te Mutluluk Sanatı kitabının da temelini oluşturuyor.

  Bu yaşama belirli bir süre geçirmek için gelen insanoğlunun nihai amacı ne olmalı? Dalai Lama'ya göre insanın varlığının temel amacı mutluluk. İş'te Mutluluk da aynı prensibe dayanıyor.

  TT:İş'te Mutluluk Şart
 • İş'te Mutsuzluk Nasıl Biter?

  Dalai Lama'nın İş'te Mutluluk Sanatı adlı kitabının oluşmasına yol açan olay, okurlardan gelen yüzlerce sorudan kaynaklanmış. Dalai Lama'nın Mutluluk Sanatı kitabını kaleme alan Howard C.Cutler, bu kitabın ardından iş yaşamı ile ilgili çok sayıda mektup almış. En sonunda Dalai Lama ile yeniden bir araya gelerek insanların yaşamında mutsuzluğa yol açan iş yaşamı ile ilgili soruları yöneltmiş.

  TT:İş'te Mutsuzluk Nasıl Biter?
 • Olumsuz Duygulardan Kurtulun

  Bunlar, yöneltilen sorulardan birkaçı. Dalai Lama'nın yanıtını ise şöyle özetlemek mümkün: İş yaşamını yönlendiren de hayatta olduğu gibi duygulardır. Açgözlülük, kıskançlık, birbirini çekememezlik, kızgınlık hep insanların kendilerini mutsuz etmelerine yol açan yıkıcı duygulardır.

  TT:Olumsuz Duygulardan Kurtulun
 • Bir İşe Kapılıp Gitmeyin

  İş yaşamında "can sıkıntısı" hissetmek ve buna karşı ne yapılması gerektiği Dalai Lama'ya yöneltilen sorulardan bir başkası. Dalai Lama optimum iş ortamının tarifini şöyle yapıyor: "Bir iş ne sizi çok zorlamalı ne de hiç zorlamamalı. Sizi geliştiren unsurlar mutlaka o işte olmalı. Aksi takdirde kapasitenizin çok altında işler yaptığınızı hissedersiniz.

  TT:Bir İşe Kapılıp Gitmeyin
 • Basit Meditasyon Formülü

  Dalai Lama, iş hayatında insanın koyması gereken hedefleri şöyle sıralıyor:

  TT:Basit Meditasyon Formülü