iOS 7 Jailbreak Nasıl Yapılır?

TT: iOS 7 Jailbreak Nasıl Yapılır?

iOS 7 Jailbreak Nasıl Yapılır? - Uzman C.Halil Özdemir - https://www.chalilozdemir.com

IPhone'un yazılımını kırmak, Apple'ın koyduğu kısıtlamalardan kurtulmak anlamına gelir. Jailbreak yaptıktan sonra IPhone'unuza resmi olmayan uygulamaları yükleyebilirsiniz. Diğer bir deyişle, IPhone'a uygulama yüklemek için App Store'u kullanma zorunluluğu ortadan kalkmış olur ve kısıtlı cihaz ayarları kolaylıkla değiştirilebilir. Kısacası, IPhone'da daha önce yapamadığınız birçok şeyi yapabilirsiniz.

Jailbreak Neden Yapılıyor?

Jailbreak yapmak, IPhone arayüzünüzün App Store'da izin verilmeyen veya bulunmayan üçüncü taraf uygulamaları yükleme yolunu açar. Ekosistemde bulunan uygulamaları (yamalar) yükleyerek IPhone'unuza onlarca işlev ekleyebilirsiniz.

Apple, uygulama geliştiricilerinin standart iOS yazılımında sistemin belirli bölümlerine erişmesine veya değişiklik yapmasına izin vermez. Bununla birlikte, bozuk iOS yazılımında, tüm bu blokların üstesinden gelinebilir ve hatta yerleşik uygulamaların (Mesajlar uygulaması gibi) tasarımında değişiklikler yapılabilir. Kısacası, Jailbreak sonrası cihazınızda değişiklik yapmak tamamen size kalmıştır.

Jailbreak'ın Faydaları Nelerdir?

Jailbreak yapmanın temel yararı, Apple tarafından onaylanmayan yetkisiz üçüncü taraf uygulamalarına erişimdir. Bu şekilde binlerce uygulama var. Apple, çeşitli nedenlerle bu uygulamalara erişimi engelliyor.

Örneğin, Apple, genel halkın iPhone simgelerini değiştirmesine izin vermez. Jailbreak topluluğu sayesinde IPhone'unuzun görünümünü tamamen değiştirebilirsiniz. Örneğin bu amaçla WinterBoard uygulamasını kullanabilirsiniz.

Dahası, jailbreak ile yamalara, modlara ve uzantılara erişebilirsiniz. Bunlar basit uygulamalar değil. İOS cihazınız için birçok ekstra özellik sağlarlar. Örneğin, "Beş Simge Değiştirici" normalde 4 simge kullanırken IPhone'unuzda 5 simge kullanmanıza olanak tanır. Birçok kişi iOS cihazlarını çeşitli amaçlarla jailbreak yapıyor.

Jailbreak Yapmak Yasal Mı?

Jailbreak yapmak tamamen yasaldır. Apple bunu bir kullanım ihlali olarak görüyor. Temmuz 2010'dan bu yana, tüm jailbreak işlemini uyguluyor. Halihazırda satın alma hakkına sahip olduğunuz cihazınıza ne yüklediğiniz sadece sizi ilgilendiriyor.

Jailbreak İşlemi Cihaz Garantisini Geçersiz Kılar Mı?

Bu sorunun cevabı evet ve hayır. Hizmete bağlı olarak değişebilir. Elbette, Apple bir jailbreak kullanılmasından yana değil. Bu nedenle, jailbreak'li telefonlar garantiden çıkarılabilir. Ancak telefonunuza önceden yüklediğiniz jailbreak uygulamalarını silerek cihazınızı yepyeni bir iPhone'a dönüştürebilirsiniz. Fabrika ayarlarına dönmeniz yeterlidir.

Cydia Nedir?

Kısacası Cydia'nın Jailbreak uygulamalarına sahip olan ve App Store'a benzeyen bir uygulama diyebiliriz. App Store gibi, Cydia'da da uygulamalar, yamalar ve modlar bulunuyor. Bunları kolayca indirip kurabilirsiniz. Çoğu Cydia uygulaması ve yaması ücretsizdir.

 

www.chalilozdemir.com’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizden başka sitelere ve 3.üncü şahısların kaynaklarına verilen linkler sadece sizi bilgilendirmek amaçlıdır. Konusu geçen başka sitelerin ve 3.üncü şahısların kaynaklarının üzerinde bir kontrolümüz yoktur ve bunları kullanmanız sonucu ortaya çıkan kayıp ve zararlarınız için bir sorumluluk kabul etmeyiz.

 

 

En çok istenen makaleler

 

En çok okunan makaleler

 

 

 

Bu site Yatırıma Uygun Arsa | Arazi | Tarla | Bahçe, Kariyer, Online Oyunlar ve Bahis Tanıtımı, Yeni Elektik Üretim Sistemi Projesi, Geleceğin Projeleri ve Güncel Olaylar hakkında içerikler ve bilgiler paylaşmaktadır.
Designed by @chalilozdemir     DMCA.com Protection Status     Script logo