Instagram Telefon Numarası Nasıl Eklenir?

TT: Instagram Telefon Numarası Nasıl Eklenir?

Dünyada en çok kullanılan ve en popüler uygulamalar arasında olan Instagram gün geçtikçe daha da çok kullanıcıya sahip olmakta. Bununla birlikte ara yüzünü sürekli yeniliyor. Eski kullanıcılar dahi bu ilk başlarda yapmış oldukları değişikliklerin tekrardan nasıl yapacaklarını bulmakta zorlanıyorlar. Bu değişiklerden biriside telefon numarasını ekleme yeridir. Bu yazımızda sizlere Instagram’a telefon numarasını nasıl ekleyebileceğinizi anlatacağız.

Instagram Telefon Numarası Nasıl Eklenir?

Instagram İçin Telefon Numarası Neden Gereklidir?

Instagram hesabınızın çalınması gibi durumlarda, hesabınızı kurtarmanızı sağlayacak en önemli etkenlerden bir tanesi de telefon numaranız üzerinden gelen kod yardımı ile hesabınızı tekrar alabiliyor olmanızdır. Ayrıca Instagram hesabınıza telefon numaranızı kaydederseniz SMS güncellemeleri alabilir ve istediğiniz zaman SMS güncellemelerini durdurabilirsiniz.

Instagram Hesabına Telefon Numarası Nasıl Eklenir?

  • Instagram hesabımıza telefon numaramızı ekleyebilmek için aşağıda ki adımları takip edebilirsiniz.
  • Öncelikle telefonumuzdan Instagram uygulamamızı açıyoruz ve eğer giriş yapmadıysak giriş yapıyoruz.
  • Giriş yaptıktan sonra sağ alt tarafta bulunan profil resmimizin bulunduğu yuvarlak ikona tıklıyoruz.
  • İkona tıkladıktan sonra karşımıza profil sayfamız gelecektir. Profil sayfamızın sağ üst kısmında bulunan üç çizgi işaretine tıklıyoruz.
  • Tıkladıktan sonra karşımıza bir seçeneklerin bulunduğu bir pencere çıkacaktır. Bu pencere üzerinde Ayarlar yazılı olan seçeneğe tıklıyoruz.
  • Şuan bir öncekinden farklı bir seçenek sayfası açıldı. Burada bulunan seçenekler arasından Hesap yazılı olan seçeneğe tıklıyoruz.
  • Karşımıza çıkan yeni pencereden Kişisel Bilgiler yazılı olan seçeneğe tıklıyoruz. Ve karşımıza telefon numarasını ekleyebileceğimiz ekran açıldı.
  • Telefon numarası yazılı olan alana tıklıyoruz ve açılan pencereye telefon numaramızı yazıyoruz.
  • Telefon numarasını yazdıktan sonra ileri seçeneğine tıklıyoruz.

Artık telefon numaramız Instagram hesabımıza eklenmiş bulunmaktadır. İstediğiniz zaman aynı adımları takip ederek telefon numaranızı bu alandan değiştirebilirsiniz. Eski telefon numaranız kayıtlı olabilir. Hesabımıza şifre girerek giriş yaptığımız için telefon numarası değişiklik sırasında eski kayıtlı olan telefon numaranıza bildirim göndermemektedir. Bu sayede kolaylıkla faklı bir telefon numarası ekleme imkanı sunmaktadır.

Telefon numaramızı değiştirdiğimiz ekranda aynı zamanda mail adresi, cinsiyet ve doğum günü tarihinizi de değiştirebilme imkanınız vardır. Bu işlemleri de kolaylıkla bu pencereden değiştirebilirsiniz.

Instagram Üzerinden telefon Numarası Nasıl Kaldırılır?

Artık Instagram kullanmaktan vazgeçtiniz ya da telefon numaranızı burada paylaşmak istemeyebilirsiniz. Bunun içinde yukarıda verdiğimiz adımları uygulayarak aynı pencereye gelerek telefon numaranızı silip ileri tuşuna basmanız yeterli olacaktır. Bu sayede artık Instagram’da telefon numaranız kayıtlı olmayacaktır.

Ama yukarıda da belirttiğimiz gibi bir hesap çalınması gibi durumlarda eğer mail adresinize ulaşım sağlayamıyorsanız telefon numaranızın kayıtlı olması hayat kurtarmaktadır. Aynı zamanda şifre değiştirme adımlarınızı da telefon numarası kaydederek çok daha basit bir yöntemle gerçekleştirebilirsiniz.

Kaynak: https://songiris.net/

 

www.chalilozdemir.com’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizden başka sitelere ve 3.üncü şahısların kaynaklarına verilen linkler sadece sizi bilgilendirmek amaçlıdır. Konusu geçen başka sitelerin ve 3.üncü şahısların kaynaklarının üzerinde bir kontrolümüz yoktur ve bunları kullanmanız sonucu ortaya çıkan kayıp ve zararlarınız için bir sorumluluk kabul etmeyiz.

 

 

En çok istenen makaleler

 

En çok okunan makaleler

 

 

 

Bu site Yatırıma Uygun Arsa | Arazi | Tarla | Bahçe, Kariyer, Online Oyunlar ve Bahis Tanıtımı, Yeni Elektik Üretim Sistemi Projesi, Geleceğin Projeleri ve Güncel Olaylar hakkında içerikler ve bilgiler paylaşmaktadır.
Designed by @chalilozdemir     DMCA.com Protection Status     Script logo