Facebook @chalilozdemir - http://www.chalilozdemir.com  Twitter @chalilozdemir - http://www.chalilozdemir.com  LinkedIn @chalilozdemir - http://www.chalilozdemir.com  Pinterest @chalilozdemir - http://www.chalilozdemir.com  Instagram @chalilozdemir - http://www.chalilozdemir.com  YouTube @chalilozdemir - http://www.chalilozdemir.com 

 

Bumerang - Yazarkafe
Çevrimiçi : 1
Search Engine


İnsan Ruhunun Mesafe Aşımı

Hayaletler, Hayaller ve Şaşırtıcı Görüntüler » İnsan Ruhunun Mesafe Aşımı

TT:İnsan Ruhunun Mesafe Aşımı

İnsan ruhunun, belirli hallerde, kontrol edilebilen maddi veya manevi etkiler yarattığı inkar edilemez bir gerçektir. Sadece akıl ile "Ruhun gücü"nü anlamya imkan yoktur. Mesela; II. Dünya Savaşı'nda birçok insanlar ölüm anında, daha fazla öldükten veya kazaya uğradıktan hemen sonra, kilometrelerce uzakta olan akrabalarına ve sevdiklerine görünmüşler veya telekinetik bir işaretle, mesela; saatin durması gibi, öldüklerini bildirmişlerdir.

Ölüm tehlikesi içinde bulunan bir insanın uzak bir mesafeye giden ruhuna dair şaşılacak bir olayı anlatatayım.

Öğretmenlerden oluşan bir kayakçı grubu ile birlikte dağa çıkmıştım. Birdenbire içimden kendime grubun arkasında kalmamı haykıran bir ses duydum. Bu öyle şiddetli bir histi ki, tam bir kaya çıkıntısının altına geldiğim sırada durdu.

O sırada iri bir çığ şiddetle önümden geçerek bütün kayakçıları beraberinde uçuruma sürükledi. Yalnız ben bu ses yüzünden ve kaya sayesinde kurtulmuştum. Fakat gözlerimin önünde ölüme sürüklenen arkadaşlarımın felaketi sırasında 1200 kilometre uzaktaki evimde, duvarda asılı olan resmim yere düşüvermiş. Sonradan, annemin o sırada resmin önünde durduğunu öğrendim. Ben bu olayı açıklayamam, ama bu olay snasında, ölüm korkusu karşısında hayatta en sevdiğim kimseyi, annemi, düşünmüş olabileceğimi söyleyebilirim.

Benim yaşadığım o korkulu dakikaları annemin ruhu mu hissetmişti, yoksa resim, bugün dahi birçok insanların inandığı gibi, ruhumun bir aksi miydi, yoksa içimdeki esrarengiz varlık, korku anında sevdiğim bir yere mi koşmuş ve bağımsız olarak açıklanması güç olaylar yaratmıştı.

İşte hayatın esrarengiz taraflarından biri...

 

 

Diğer Yararlı Yazılarımız :

 

En Çok Okunan Yazılarımız :