Facebook @chalilozdemir - http://www.chalilozdemir.com  Twitter @chalilozdemir - http://www.chalilozdemir.com  LinkedIn @chalilozdemir - http://www.chalilozdemir.com  Pinterest @chalilozdemir - http://www.chalilozdemir.com  Instagram @chalilozdemir - http://www.chalilozdemir.com  YouTube @chalilozdemir - http://www.chalilozdemir.com 

 

Bumerang - Yazarkafe
Çevrimiçi : 1
Search Engine


İki Kişiliği Olan Çocuk

Hayaletler, Hayaller ve Şaşırtıcı Görüntüler » İki Kişiliği Olan Çocuk

TT:İki Kişiliği Olan Çocuk
  • John Juergens
    John Juergens

Ağabeyinin arkadaşı bir av kazasında öldüğünde, küçük John Juergens daha 5 yaşında bile değildi. Bu tarihten 5 yıl sonra bir gün, merdivenleri bağırarak inip kendisinin Toby olduğunu söylediğinde o günü hatırlaması imkansızdı.

Bayan Juergens oğlunu düşünceyle süzdü. John içine kapanık, sessiz bir çocuktu. Az oynar, çok okurdu. Ama şimdi sanki bir anda değişmişti. Birden büyümüş, neşelenmiş, canlanmıştı. John 2 saat süreyle annesi ile babasının çok iyi tanıdıkları Toby gibi davrandı. Sonra yine küçük, sessiz John olduğu zaman, Toby'nin kim olduğunu sordu. Daha sonra da annesi ile babasının Toby'nin kendi içinde olduğunu, vücudunun ve benliğinin hakimiyetini tam anlamıyla eline geçirdiğini ve elinden Toby gibi davranmaktan başka bir şey gelmediğini anlattı.

Toby aynı gece yeniden ortaya çıktı. Juergens ailesi ile her zaman konuştuğu gibi konuşuyor, büyükler onun kişiliğinde Toby'nin kendine özgü davranışlarını, tavırlarını, hatta deyimlerini bile tanıyorlardı.

Toby sanki John'un vücuduna gerçekten hakim olmuştu. Yemekte Toby'nin sevdiği, ama kendisinin ağzına bile koymadığı şeyleri istiyordu. Aile John'un Toby'nin kimliğinde ikenhiç sevmediği şeyleri yemesine şaşmıştı. Fakat John bu nöbeti atlatır atlatmaz, yeniden her zamanki zevklerine dönüyordu.

Ailenin köpeği de aradaki farkı kesinlikle seziyordu. Zaten çoğunlukla John'un benliğinde Toby'nin ortaya çıkacağını en önce köpek farkediyordu. Tüyleri diken diken oluyor, yabancı saydığı çocuğun kendisine dokunmasına isin vermiyordu.

Aradan epeyce zaman geçtikten sonra, John'un anne - babası ve akrabaları çocuğun kendileriyle alay etmediğine iyice inandılar. Bu oyuna benzemiyordu. John gerçekten bazen bir, iki gün Toby oluyordu. Artık Toby'nin kim olduğunu da öğrendikten sonra bir gün, yine onun kimliğine bürünmüşken, annesi ona Toby'nin annesi ile babasını görüp görmediğini sordu. Çocuk birden üzgün bir yüze büründü ve birçok kereler evine gittiğini, ama ne annesi ile babsının, ne de kızkardeşinin kendisini görüp duymadıklarını söyledi. «Sanki ben orada değilmişim gibi davranıyorlar, annem de hep ağlıyor» dedi.

Toby ile John'un karakterleri tamamen zıttı. John sabırlı bir çocuk olduğu halde, bazen Toby'ye özgü telaşa ve çoşkunluğa kapılarak bocalıyordu. Toby okulda çok sevilen John'un azar işitmesine yol açınca, John'un annesi ile babası, Toby'nin yeniden ortaya çıkmasını bekledikten sonra, ona uzun bir nasihat çektiler. Kendisine karşı olmadıklarını yalnız John'a zarar vermemesi gerektiğini söylediler. Toby de okul günleri John'un benliğinde bulunursa uslu duracağına söz verdi.

Sonra da onların John'un futbol oynamasına izin vermelerini rica ederek, kendisinin bu oyunu çok sevdiğini söyledi.

John oldukça ufak tefek ve zayıf bir çocuktu. Okul takımına girmek istediğini söyleyince, arkadaşları onunla alay ettiler. Ama bu uzun sürmedi, çünkü aslında oynayan John değil, Toby idi.

Toby'nin kışkırtmasıylaJohn annesinden sık sık sinemaya gitmek için izin istemeye başladı. Bir gün kendi benliğindeyken, annesine bundan sonra istese de sinemaya gitmesi için para vermemesini, çünkü Toby sevse bile, kendisinin bu tür eğlenceden hoşlanmadığını söyledi. İradesi kuvvetli olan John yavaş yavaş Toby'ye üstünlük kurmaya başlamıştı. Böylece sinema gidişleri seyrekleşti.

John bir gün anne ve babasına Toby'nin artık öldüğünü anladığını söyledi. «Bundan sonra bana çok iş düşecek» dedi. Çünkü savaşta (İkinci Dünya Savaşı) birçok askerin farkına bile varmadan birden öldüklerini ve kendi görevinin, onların ölümü anlamalarına ve buna alışmalarına yardım etmek olduğunu açıkladı. Sanki birdenbire olgunlaşmış gibi ciddileşmişti.

Böylece Toby John'u gittikçe daha az etkilemeye ve gittikçe daha az ortaya çıkmaya başladı. Sonunda da çocuğun hayatından tamamen silindi.

Kendisine ne düşündüğü sorulan bir doktor, John'un küçük bir deli, ya da dahi bir şakacı olduğunu söylemişti. Fakat annesi ile babasına göre John, ancak Toby'nin etkisindeyken önceden bilmediği ve bilemeyeceği şeyleri söyleyen ve bu zamanların dışında tamamen normale dönen uslu bir çocuktu.

 

 

Diğer Yararlı Yazılarımız :

 

En Çok Okunan Yazılarımız :