Facebook @chalilozdemir - http://www.chalilozdemir.com  Twitter @chalilozdemir - http://www.chalilozdemir.com  LinkedIn @chalilozdemir - http://www.chalilozdemir.com  Pinterest @chalilozdemir - http://www.chalilozdemir.com  Instagram @chalilozdemir - http://www.chalilozdemir.com  YouTube @chalilozdemir - http://www.chalilozdemir.com 

 

Bumerang - Yazarkafe
Çevrimiçi : 1
Search Engine


Hayaletler, Hayaller ve Şaşırtıcı Görüntüler

TT:Hayaletler, Hayaller ve Şaşırtıcı Görüntüler

Görüntü nedir? Bir an önce boş olan bir yerde aniden beliren ve saniyelerce, saatlerce ya da yıllarca kaybolmayan bir hayal, bir cisim, bir kimse veya bir resimdir. Bu görüntülerhayal veya hayalet denir. Bu hayal görmelerinin kökünü bilim hala çözememiştir. Bu hayal bir kişiye olduğu gibi, birçok hatta bazen binlerce kimseye de gözükebilir. Öyleyse bu hayaller gerçekten var olan bir şey midir, yoksa o kişilerin zihinlerinin bir ürünü müdür? Bazı kimseler onların bu kadar kişiye gözüktüğüne göre gerçekten var olması gerektiği tezini savunurlar. Bir kısım da bunun herkesin zihninde birden beliren toplu bir duyu yanılması olduğunu söylerler. Ama ya bu hayallerin fotoğrafı çekilirse? Mesela Kore Savaşı'nda bir pilotun bulutların üzerinde Hz.İsa'nın başının resmini çekmesi bu tür bir olaydır. Şüphesiz kişiler bu olayı tesadüf olarak niteler ve bulutların aynı şekilde pekala Marilyn Monroe'ya da benzeyebileceğini ileri sürerler. Belki haklıdırlar ama görülen hayali arzularına uyacak şekilde değiştirme yeteneğine şimdilik kimse sahip değildir. Bu öyle bir sırdır ki, kimse bunu çözememiştir. Bu gizli iken ortaya çıkan bir şey midir; fizik kanunlarına uymayan bu hayaller acaba bize Dünyada ilmin henüz çözemediği birçok sırların bulunduğunu mu göstermek istiyor? Bunlar ilmin inanamayacağı, fakat insanları şaşırtan ve sırları çözülemeyen olaylardır.

Ben bu konuda birçok araştırma yaptım, ayrıca bilgilerim çok fazladır. Bazı anılarımı siz değerli okuyucularımla paylaşıyorum.

Sizin de bir hikayeniz veya bir hatıranız varsa iletin yayınlayalım.

 

 

Diğer Yararlı Yazılarımız :

 

En Çok Okunan Yazılarımız :