Facebook @chalilozdemir - http://www.chalilozdemir.com  Twitter @chalilozdemir - http://www.chalilozdemir.com  LinkedIn @chalilozdemir - http://www.chalilozdemir.com  Pinterest @chalilozdemir - http://www.chalilozdemir.com  Instagram @chalilozdemir - http://www.chalilozdemir.com  YouTube @chalilozdemir - http://www.chalilozdemir.com 

 

Bumerang - Yazarkafe
Çevrimiçi : 1
Search Engine


Gelecek Olayları Bilen Adam

Hayaletler, Hayaller ve Şaşırtıcı Görüntüler » Gelecek Olayları Bilen Adam

TT:Gelecek Olayları Bilen Adam

Gaipten haber almak yeteneğine sahip olan kimselerden Arthur Roberts de, kendinden önceki birçok kimse gibi, elinden geldikçe polisle birlikte suçlulara karşı mücadele ederdi. Ama Michigan gölü kıyısında Milwaukee’deki arkadaşlarının «Dr. Roberts» diye çağırdıkları Roberts, polise yardım eden bütün diğer kimselerin arasında özel bir yer tutar. O işlenecek suçları önceden tahmin etme özelliğine de sahipti. Fakat bu yeteneği bir sefer hariç, hiç bir zaman işe yaramadı. Çoğunlukla bir hırsızlığı ya da suikastleri önceden söylediği halde, uyarılan polis bunun önüne geçemiyordu. Bu olayların arasında en ünlüsü bir infilak olayıdır. Roberts 18 Ekim 1935’te polise bir seri suikast düzenleneceğini bildirdi. «İki bankayı ve belki de belediye sarayını bile yıkılmış halde görüyorum. Birkaç karakol da aynı sonuca uğrayacak. Sonra nehrin öbür kıyısında şiddetli bir patlama olacak ve olaylar son bulacak.»

Polis müdürü, Roberts’in sözlerini ciddiye alarak izinleri kaldırdı, devriyeleri iki misline çıkarttı ve bankaları gece gündüz kontrol ettirmeye başladı.

Altı gün sonra, bir bomba Shorewood adındaki komşu köyün belediye binasının kısmen hasara uğramasına yol açtı. Birçok kimse yaralandı, bunların arasından iki çocuk ertesi gün öldüler. Patlamadan sonra çıkan yangın, birçok evin yanmasına sebep oldu.

27 Ekim’de Milwaukee’de birkaç dakika arayla iki banka çöktü. Binalara saatli bombalar konmuştu. Devriye gezen polisler olay yerine zamanında yetiştikleri için, kasaların kapıları havaya uçuruldukları halde, haydutlar hiç bir şey çalamadan kaçmak zorunda kalmışlardı. Bunu izleyen iki gün içinde haydutlar herhaşde öc almak için, iki karakolu havaya uçurdular. Yani her şey Roberts’in çok önceden söylediği gibi oldu.

Bundan sonraki patlamanın nerede olacağını keşfedemeyen polis yine Roberts’e başvurdu.

«Bundan sonraki mi? 4 Kasım’da söylediğim gibi nehrin öbür yakasında büyük bir patlama. Zaten bu sonuncu olacak.»

4 Kasım’da Milwaukee’nin hemen bütün polis kuruluşu daha Güneş doğmadan nehrin öbür kıyısında toplanmıştı. En iyi nişancılar tepeden tırnağa silahlanmış, tereddütsüz ateş açmaları için emir almışlardı.

Pazar gününün normal sessizliği devam ederken, her yer şiddetli bir patlama ile sarsıldı. Birkaç kilometre uzaktaki binaların bile camları kırıldı. Polisler, itfaiyeciler ve gönüllüler alevler içindeki bir garaja koştular. Yangın söndürüldükten sonra, iki genç erkeğin kömürleşmiş cesetleri bulundu. Bunlar o güne kadar defalarca mahkum olmuş iki sabıkalıydı. Garajda hazırladıkları bomba yanlışlıkla ellerinde patlamıştı.

Dr. Roberts en son olarak kendi ölüm tarihini bildi, 2 Ocak 1940. Gerçekten o gün son nefesini verdi.

 

 

 

Diğer Yararlı Yazılarımız :

 

En Çok Okunan Yazılarımız :