GeForce Now Nasıl Kullanılır?

TT: GeForce Now Nasıl Kullanılır?

GeForce Now, internetiniz iyi ve bilgisayarınız kötüyse, oyun oynamak için ideal bir seçimdir.

İnternet Hızını Test Edin

GeForce Now'a kayıt olmadan önce, internetinizin GeForce Now'ı destekleyebileceğinden emin olmanız lazım. İnternet hızınızı test etmek için her hangi bir internet hızı testi sitesine (Ookla, Türk Telekom İnternet Testi) girip internetinizi test etmeniz yeterli. Eğer internet hızınız 15 Mbps'nin üzerinde ise GeForce Now'a kayıt olmaya başlayabilirsiniz.

GeForce Now'a Kayıt

GeForce Now'a kayıt olmak için internet tarayıcınızı açıp arama motoruna "GeForce Now" yazınız. Ardından karşınıza çıkan ilk sonuca tıklayıp GeForce Now'ı bilgisayarınıza indirin. İndirdiğiniz dosyayı açıp yükleme işlemini gerçekleştirin. Yüklendikten sonra GeForce Now'ı başlatın ve kayıt olun. Üyeliğinizi ücretsiz olarak veya aylığı beş Euro olan ücretli üyeliği seçebilirsiniz. Ücretli ve ücretsiz üyelik arasındaki en büyük farklılık, ücretsiz üyelikte en fazla bir saat, ücretli üyelikte istediğiniz kadar oynayabilmenizdir. Bundan başka bir farklılık daha ise, ücretli üyelikte oyununuzu oynamadan önce sunucular doluysa oyun sırasında önden yer alırsınız. Üyeliğinizi seçtikten sonra e-posta adresiniz yoksa Gmail üzerinden yeni bir e-posta adresi açabilirsiniz. Bütün her şeyi tamamladıktan sonra e-posta adresinize gelen doğrulama e-postasıyla hesabınızı doğrulayın.

GeForce Now Üzerinden Oyun Oynamak

Üyeliğinizi tamamladıktan sonra karşınıza GeForce Now'ın arayüzü çıkacak. Dilerseniz ayarlardan internet hızınıza göre oyun kalitesini değiştirebilirsiniz. Arama kutucuğuna istediğiniz oyunun adını yazıp aratın. Ardından oyuna sol tıklayıp kütüphanenize ekleyin. Kütüphanenize ekledikten sonra oyunu önceden satın almış olmanız gerekiyor aksi halde oynayamıyorsunuz. Oyunu önceden satın aldığınızı varsayalım, oynamak istediğiniz oyuna tıklayıp oynaya basın. Eğer sunucular doluysa bir sıraya düşeceksiniz.

Bu sıralar beş dakika gibi kısa bir süreden beş saat kadar uzun bir süreye kadar çıkabiliyor. Sıra size gelince karşınıza oyununuz Steam üzerinde ise Steam hesabınıza giriş yapılmanız isteyecek. Bu uPlay, Origin oyunları için de geçerli. Oyununuz Origin üzerindeyse, Origin hesabınıza giriş yapılmanız istenilecek. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra oyununuzu başlatıp oynamaya başlayabilirsiniz!

GeForce Now Ne Kadar İnternet Yiyor?

Eğer mobil veri veya kotalı internet üzerindeyseniz bu soruyu merak ediyor olabilirsiniz. GeForce Now, bir saat boyunca oyun oynadıysanız 4 GB ila 12 GB arasında internet harcar.

 

www.chalilozdemir.com’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizden başka sitelere ve 3.üncü şahısların kaynaklarına verilen linkler sadece sizi bilgilendirmek amaçlıdır. Konusu geçen başka sitelerin ve 3.üncü şahısların kaynaklarının üzerinde bir kontrolümüz yoktur ve bunları kullanmanız sonucu ortaya çıkan kayıp ve zararlarınız için bir sorumluluk kabul etmeyiz.

 

 

En çok istenen makaleler

 

En çok okunan makaleler

 

 

 

Bu site Yatırıma Uygun Arsa | Arazi | Tarla | Bahçe, Kariyer, Online Oyunlar ve Bahis Tanıtımı, Yeni Elektik Üretim Sistemi Projesi, Geleceğin Projeleri ve Güncel Olaylar hakkında içerikler ve bilgiler paylaşmaktadır.
Designed by @chalilozdemir     DMCA.com Protection Status     Script logo