Facebook @chalilozdemir - http://www.chalilozdemir.com  Twitter @chalilozdemir - http://www.chalilozdemir.com  LinkedIn @chalilozdemir - http://www.chalilozdemir.com  Pinterest @chalilozdemir - http://www.chalilozdemir.com  Instagram @chalilozdemir - http://www.chalilozdemir.com  YouTube @chalilozdemir - http://www.chalilozdemir.com 

 

Bumerang - Yazarkafe
Çevrimiçi : 2
Search Engine


Franchise Alırken 5 Noktaya Dikkat!

TT:Franchise Alırken 5 Noktaya Dikkat!

Girişimciler, franchise almayı çoğu zaman birikimlerini başarılı bir işe yatırmanın en iyi yollarından biri olarak görüyorlar. Sağlıklı işleyen bir sistemin parçası olmak bir fırsat olarak kabul ediliyor.

Ancak bazen işler istendiği gibi gitmeyebiliyor. Baştan net olarak anlaşılmayan konular sonrasında sorunlara neden olabiliyor. Uzmanlar franchise almayı düşünen girişimcilere, dikkat etmeleri gereken 5 konuyu şöyle anlatıyorlar:

  1. BU İŞİ İSTİYOR MUSUNUZ? Franchise alacaksanız bunu sadece bir yatırım olarak görmemeniz gerekiyor. Yapılan işin sizin için uygun olup olmadığını ve bu işi ne kadar yapmak istediğinizi öncelikli olarak sorgulayın. Bir sistemin parçası olsanız da bu iş için çok fazla zaman harcayacağınızı unutmayın.
  2. BEKLENTİLERİ NETLEŞTİRİN Franchise verecek şirketin sizden beklentilerini netleştirin. Nasıl bir hizmet ve ürün istendiğini tam olarak belirleyin. Başka şirketlerden satın alma yapıp yapamayacağınız, size satın alma için bir liste verip veremeyecekleri, çalışanların eğitimini nasıl sağlayacağınız gibi bütün konuları detaylı olarak inceleyin.
  3. BİLİNEN BİR İSİM OLMALI Franchise almanın en popüler nedeni, birikiminizin başarılı bir işte değerlendirilmesi. Ancak bunun kadar önemli diğer bir faktör de işbirliği yaptığınız markanın ne kadar güçlü olduğu. İş yapabilmek için "ispatlanmış bir sistem"i satın alıyorsunuz. Markanın müşterileriniz olacak kitle tarafından ne kadar tanındığı hakkında küçük bir araştırma yapın.
  4. İYİ BİR EĞİTİM PROGRAMI Şirketin size her yönüyle güçlü bir eğitim programı sunmasını sağlayın. Eğitim programında bir seminer olup olmadığından, eğitim sürecinde telefon faturalarınızı ödeyip ödemeyeceklerine kadar her türlü detayı değerlendirin. Başarılı bir franchisee olmanız için ürün ve hizmetle ilgili eksiksiz bir eğitim almanız gerekiyor.
  5. DİĞER FRANCHISE'LERİ GEZİN Şirketin franchise'larını gezin. Bunu yaparken de size verilen isimlerle sınırlı kalmayın. Başarılı franchise'ları arayıp randevu alarak görüşün. Onlara açıklıkla sistemden memnun olup olmadıklarını, ne gibi sorunlarla karşılaştıklarını ve nasıl çözümler üretildiğini sorun.

 

 

Diğer Yararlı Yazılarımız :

 

En Çok Okunan Yazılarımız :