En İyi Ekran Kartları Listesi

TT: En İyi Ekran Kartları Listesi

Ekran kartları, temel olarak kullanıcılara görüntü vermeye yarayan bilgisayar bileşenidir. Çoğunlukla ana karta PCI-Express ile bağlanır. Tüketici olarak sadece bilgisayarda olduğunu düşünsek de ekran kartları birim olarak görüntü veren her teknoloji cihazında bulunmaktadır. Günümüzde ekran kartı tercih edilirken on yıl öncesine göre daha çok dikkat edilmeli.

En İyi Ekran Kartları Listesi - https://www.chalilozdemir.com

Kripto para madenciliğinde daha çok kullanılmaya başlayan ekran kartları, oyuncular için zaman zaman ulaşılamaz bütçelere çıkmaktadır. Nvidia ve AMD Radeon tarafından geliştirilen ekran kartları (GPU) tanıtım serileri haricinde donanım üreten firmalar tarafından özel bir soğutucu ile tasarlanır ve biz tüketicilere sunulur. Asus, Gigabyte ve MSI gibi büyük üreticilerin yanında Zotac, Palit gibi özel üreticiler de bulunmaktadır.

En İyi Ekran Kartları Listesi Hazırlarken

En iyi ekran kartları listesi hazırlanırken ele alınabilecek yüzlerce detay bulunsa da en temel farklar her zaman 3D Mark test sonuçlarından elde ediliyor. En iyi ekran kartı listesinde bulunan bir ekran kartının sizin için mutlaka en iyisi olacağı anlamına da gelmiyor.

Full HD çözünürlüğe sahip bir monitörde oyun oynayacaksanız RTX 3090 veya RTX 3080 ihtiyaçlarınızı fazlasıyla karşılar hatta ekran kartınızın büyük bir bölümü hiç çalışmaz çünkü 4K için tasarlanmış bir ekran kartı 1080p gibi bir çözünürlükte doğal senaryolar dahilinde hiçbir zaman yüzde 100 çalışmaz. Listedeki en iyi ekran kartını tercih etmiş olmanız her zaman en doğru tercih yaptığınız anlamına da gelmez.

En İyi Ekran Kartları Listesi

 1. NVIDIA GeForce RTX 3090 Ti
 2. AMD Radeon 6900 XT
 3. NVIDIA GeForce RTX 3090
 4. NVIDIA GeForce RTX 3080 Ti
 5. AMD Radeon RX 6800 XT
 6. NVIDIA GeForce RTX 3080 12GB
 7. NVIDIA GeForce 3080 LHR
 8. NVIDIA GeForce RTX 3080
 9. NVIDIA Quadro RTX A6000
 10. AMD Radeon RX 6800

Güçlü Ekran Kartları

En güçlü ekran kartlarını elde edebilmek için en doğru performansı seçmelisiniz. Tercihleriniz ve beklentileriniz konusunda yüzde 100 emin olduktan sonra kendiniz için en doğru ekran kartını seçebilirsiniz.

En güçlü ekran kartlarının aynı zamanda en iyisi olduğunu matematiksel olarak söylemek kolay olsa üreticilerin eklemiş olduğu overclock (hız aşırtma), soğutma gücü, enerji tüketimi, güncelleme paketleri performans konusunda çok büyük farklar ortaya koyabiliyor.

Aynı zamanda bilgisayar kasanının havalandırma sistemi, yaşadığınız şehrin iklimi bile ekran kartının performansına etkide bulunabiliyor.

Laptoplar için En iyi Ekran Kartları Listesi

En güçlü ve en iyi ekran kartları her zaman masaüstü sistemlerinde bulunacak olsa da günümüzde laptoplar ile de ekran kartlarının gücünden faydalanmak son derece kolaylaştı.

 1. NVIDIA GeForce RTX 3080 (Notebook)
 2. AMD Radeon RX 6800M
 3. NVIDIA GeForce RTX 2080 SUPER (Notebook)
 4. NVIDIA GeForce RTX 3070 (Notebook)
 5. NVIDIA GeForce RTX 3070 (Notebook)
 6. NVIDIA GeForce RTX 2080 SUPER Max-Q
 7. NVIDIA GeForce RTX 2070 SUPER (Notebook)
 8. NVIDIA GeForce RTX 3060 (Notebook)
 9. AMD Radeon RX 6600M
 10. NVIDIA GeForce RTX 2080 Max-Q

 

Kaynakça

Vbet. “Vbet Giriş”. Erişim 13 Temmuz 2022. https://vbettr.pro/

 

 

En çok istenen makaleler

 

En çok okunan makaleler

 

 

 

Bu site Yatırıma Uygun Arsa | Arazi | Tarla | Bahçe, Kariyer, Online Oyunlar ve Bahis Tanıtımı, Yeni Elektik Üretim Sistemi Projesi, Geleceğin Projeleri ve Güncel Olaylar hakkında içerikler ve bilgiler paylaşmaktadır.
Designed by @chalilozdemir     DMCA.com Protection Status     Script logo