Diplomanın Geçerlilik Süresi Kısaldı

TT: Diplomanın Geçerlilik Süresi Kısaldı

Uzmanlara göre artık okul diplomasının iş bulma da yardım etme süresi kısaldı. Hatta bu sürenin maksimum 3 yıl olduğu söyleniyor. Öğretilen bilgi ise doğruluğunu ve geçerliliğini 1,5 yılda kaybediyor. Uzmanlar, profesyonellerin gelişmeleri takip edebilmesi ve güncel kalabilmesi için bilgilerini sürekli yenilemesi gerektiği görüşünde. Bu nedenle her türlü faaliyeti mümkün olduğunca takip etmek ve bunlara katılmak önemlidir. Uzmanlar, bu bilgilerin yazılı ve görsel medya, elektronik ortam, meslek odaları ve kişisel ilişkilerden elde edilebileceğini söylüyorlar.

Bazı uzmanlara göre ise, network'ü geliştirmenin kişiye diğer yetkinliklerinin yanı sıra önemli değerler katacağı görüşünde. Bunun sadece fazla sayıda insanı tanımak ve kendini bu kişilere tanıtmak anlamına gelmediğini düşünüyorlar. Değişik kişilerin vizyonları, fikirleri ve iş yapış şekilleri konusunda gözlem yapabilmenin önemine değiniyorlar. Bunlar kişilerin donanımını artırır. Network'leri geliştirme yollarından biri, çeşitli sivil toplum kuruluşlarında sosyal sorumluluk projelerine katkıda bulunmak veya öncülük etmek olarak sıralanabilir. Burada önemli olan kişinin dahil olması gereken dernek ve oluşumları mesleğine, ilgi alanlarına ve hedeflerine göre seçmesidir.

En çok istenen makaleler

 

En çok okunan makaleler

 

 

 

Bu site Yatırıma Uygun Arsa | Arazi | Tarla | Bahçe, Kariyer, Online Oyunlar ve Bahis Tanıtımı, Yeni Elektik Üretim Sistemi Projesi, Geleceğin Projeleri ve Güncel Olaylar hakkında içerikler ve bilgiler paylaşmaktadır.
Designed by @chalilozdemir     DMCA.com Protection Status     Script logo