Facebook @chalilozdemir - http://www.chalilozdemir.com  Twitter @chalilozdemir - http://www.chalilozdemir.com  LinkedIn @chalilozdemir - http://www.chalilozdemir.com  Pinterest @chalilozdemir - http://www.chalilozdemir.com  Instagram @chalilozdemir - http://www.chalilozdemir.com  YouTube @chalilozdemir - http://www.chalilozdemir.com 

 

Bumerang - Yazarkafe
Çevrimiçi : 1
Search Engine


Bir İngiliz Elçisinin Gördüğü Korkunç Hayalet

Hayaletler, Hayaller ve Şaşırtıcı Görüntüler » Bir İngiliz Elçisinin Gördüğü Korkunç Hayalet

TT:Bir İngiliz Elçisinin Gördüğü Korkunç Hayalet

Kraliçe Viktoria'nın en iyi siyaset adamlarından biri olan Lord Dufferin'in asıl adı Frederic Temple Hamilton Blackwood idi. Hindistan'ı yönetmiş, St.Petersburg'da, Roma'da ve nihayet Paris'te elçilik yapmıştı.

Lord Dufferin bir yazarın oğlu idi, aynı zamanda uyanık bir zekası vardı. Her şeyi gerçekçi bir açıdan görürdü. Herhalde anlatacağımız macera kendisinin başına gelmeseydi, etkisinde kalmak bir yana, bunun gerçek olduğuna bile inanmazdı. Lord Dufferin'in başından geçen bu şaşırtıcı ve esrar dolu olay hala İngiltere'de unutulmamış, klasik bir hikaye halini almıştır.

Paris'deki görevine başlamadan önce İrlanda'da Cork yakınlarında oturan arkadaşlarının yanında birkaç hafta tatil yaptı. Bir gece aniden anlaşılmaz bir korku hissine kapılarak uyandı. Tekrar uyuyamayınca kalkarak odada gezmeye başladı. Perdelerin arasından ayın yusyuvarlak olduğunu görünce pemcereyi açtı. Gece çok sessizdi. İlerdeki çayır ve ağaçlar gümüş rengi parıltılar saçıyorlardı. Birden bu ağaçların altında bir şey kıpırdadı. Lord Dufferin pencereden geri çekilerek bekledi ve sırtında uzun bir sandık taşıyan bir adam gördü. Adam çayırdan geçti ve ilerdeki bahçe kapısından girerek kumlu yolda eve doğru ilerlemeye başladı. Tam pencerenin önünde durakladı, başını kaldırarak yukarıya baktı ve Lord Dufferin ile gözgöze geldi.

Lord birden tarifsiz bir korkuya kapıldı. Ömründe böylesine çirkin ve korkunç bir yüz görmemişti. Bakışları bir süre birbirine kenetlendikten sonra adam başını çevirerek ilerlemeğe devam etti. Lord Dufferin onun omuzunda bir tabut taşıdığını o zaman farketti.

Ertesi sabah olayı arkadaşlarına anlattı. Ama yabancıyı tanıyan çıkmadı. Kimse oraları ile ilgili bir hayalet ya da üç harfli (cin), peri hikayesi de bilmiyordu. Zaten ev yeni yapılmıştı. Lord ev sahiplerinin bu olaya inanmadıklarını görünce fazla ısrar etmedi. Kendisi hayal, ya da rüya görmediğinden emindi.

Birkaç yıl sonra - bu arada Lord Dufferin çoktan Paris'te elçilik görevine başlamış ve başından geçen olayı unutmaya yüz tutmuştu - Büyük otelde bir konferansa davet edildi.

Tam otelin asansörüne binmek üzereyken gözü asansörcüye ilişti. İrlanda'da o gece gördüğü adamı tanımıştı. Dehşetle geriye çekildi. Asansörcü de kapıyı kapattı ve asansör hareket etti. Lord Dufferin de merdivenlerden çıkmaya başlamıştı ki çığlıklar duyuldu ve kopan asansör korkunç bir gürültüyle üçüncü kattan aşağıya düştü. İçindekilerden bir çoğu bu kazada can verdiler. Asansörcü de bunların arasındaydı.

Cesetler dışarıya çıkartılırken Lord Dufferin adamın yüzünü bir kere daha inceledi. Evet, bu gerçekten o gece gördüğü yüzdü. Otel idaresine başvurunca asansörcünün o gün için geçici olarak tutulduğunu öğrendi. Kimse onun kim olduğunu bilmiyordu. Adamın kimliğini polis de tesbit edemedi. Onu daha önce görmüş olan kimse de bulunamamıştı.

 

 

Diğer Yararlı Yazılarımız :

 

En Çok Okunan Yazılarımız :