Facebook @chalilozdemir - http://www.chalilozdemir.com  Twitter @chalilozdemir - http://www.chalilozdemir.com  LinkedIn @chalilozdemir - http://www.chalilozdemir.com  Pinterest @chalilozdemir - http://www.chalilozdemir.com  Instagram @chalilozdemir - http://www.chalilozdemir.com  YouTube @chalilozdemir - http://www.chalilozdemir.com 

 

Bumerang - Yazarkafe
Çevrimiçi : 1
Search Engine


Bir Gencin Bulunduğu Yerde Tabaklar, Bardaklar Kırılıyordu

Telepati Nedir? » Parapsikoloji - Sınırdaki Bilim » Bir Gencin Bulunduğu Yerde Tabaklar, Bardaklar Kırılıyordu

TT:Bir Gencin Bulunduğu Yerde Tabaklar, Bardaklar Kırılıyordu

Gelin, Heiner S. olayına bir göz atalım. 1965 yılında, o zamanlar on dört yaşında olan delikanlı kırılma yüzünden meydana gelen zarar ve ziyanların birbirini izlediği Bremen’deki bir züccaciye mağazasında çalışmaktaydı. Kase ve bardaklar sanki kendiliğinden yere düşüyordu. İşi aydınlatmak üzere polis çağrıldı, fakat memurlar hiç bir şey bulamadılar. Acaba bunları şeytanlar mı yapıyordu?

Ama, büyük ruhsal gerilimler içinde olan delikanlı mağazayı terkedip bir psikiyatri kliniğinde göz altına alındığında, mağazadaki zarar ve ziyan sona ermiş ve sıra kliniğe gelmişti. Bender, delikanlının bir elektrikçi yanında çırak olarak çalışmasını sağladı. Orada garip şeyler yeniden başladı. Elektrik hatlarında izolatör olarak iş gören büyük, kuvvetli çengeller, Heiner yaklaştığında, kendiliğinden çözülüyordu. Hatta bir tanesi koridorda Heiner’in arkasından koşarken görmüşlerdi.

Bender, enstitüsünden bir ekibi olay yerine çağırttı. «İki çengeli beton bir duvarın içine yerleştirmiştik. Orada sıkıca durduklarından da emindik» diyordu. «Sonra delikanlıyı duvarın aşağı yukarı bir metre önüne getirerek çengelleri dikkatle gözlemeye koyulduk. İki dakika sonra yerlerinde yoktular. İçimizden hiç biri dışarı çıktıklarını görmemişti.» Bütün çabalarına rağmen Bender ve arkadaşları, çengellerin nasıl gevşediğini açıklayamamıştı. Heiner’in manevi anne ve babası, çocuk üzerinde daha fazla deneme yapılmasını kabul etmediler. Bender de, böylece özel gözlemlerden vazgeçmek zorunda kaldı.

 

 

Diğer Yararlı Yazılarımız :

 

En Çok Okunan Yazılarımız :