Beynin Kapasitesini Artırmak İçin 7 İpucu

TT: Beynin Kapasitesini Artırmak İçin 7 İpucu

Beynin Kapasitesini Artırmak İçin 7 İpucu

Pazarlama Zirvesi'nde bir konuşma yapan Tony Buzan, iş dünyamızın çok yakından tanıdığı bir yazardır. İstanbul'daki konuşması sonrasında, kendisiyle yapılan görüşmede anlattıklarının kısa özeti şöyleydi:

  1. Pazarlama ve iletişimin gücünü artırmak için renk kullanın. Çünkü, renkler insan beyninde daha fazla hücreyi harekete geçirme gücüne sahiptir. Renk aracığıyla beynin ayrıştırma, düzenleme, sınıflandırma, hatırlama ve yaratma kapasitesi artar.
  2. Hayal kurabilmek çok önemlidir. Bir dahiyi normal insanlardan ayıran en büyük özelliği gerçeğe dönüştürebilme becerisidir.
  3. Beynimiz bir kutu içinde sabit duran bir yapı değildir. İçinde tohumlar olan bahçedir. Düzenli bir biçimde bakımının yapılması gerekir.
  4. Beyin hücrelerinin düzenli bir biçimde desteklenmesi gereklidir. Her şeyden önce bol oksijen alınması gerekir.
  5. Beslenme, beynin kapasitesini artıran önemli bir unsurdur. Zararlı gıdalar beyne zarar verir; "abur cubur".
  6. Duyuların uyarılması beyni uyarır ve doğru çalışmasını destekler.
  7. Dostluk, sevgi ve olumlu duygular beynin dış dünyayla bağlantısını zenginleştirir. Ancak böylelikle, beyindeki tohumların kuruması engellenebilir ve sağlıklı bir biçimde büyüyebilirler.
En çok istenen makaleler

 

En çok okunan makaleler

 

 

 

Bu site Yatırıma Uygun Arsa | Arazi | Tarla | Bahçe, Kariyer, Online Oyunlar ve Bahis Tanıtımı, Yeni Elektik Üretim Sistemi Projesi, Geleceğin Projeleri ve Güncel Olaylar hakkında içerikler ve bilgiler paylaşmaktadır.
Designed by @chalilozdemir     DMCA.com Protection Status     Script logo