Astroloji Nedir?

TT: Astroloji Nedir?

Astroloji bilimi Türkiye'de neden bilim olarak ele alınmıyor?

Kur'an-ı Kerim Nahl Suresi 12.Ayeti

وَسَخَّرَ لَكُمُ اللَّيْلَ وَالْنَّهَارَ وَالشَّمْسَ وَالْقَمَرَ وَالْنُّجُومُ مُسَخَّرَاتٌ بِأَمْرِهِ إِنَّ فِي ذَلِكَ لَآيَاتٍ لِّقَوْمٍ يَعْقِلُونَ
Nahl Suresinin 12.Ayetinin meali:

"O, geceyi ve gündüzü, güneşi ve ayı sizin hizmetinize verdi. Bütün yıldızlar da O’nun emri ile sizin hizmetinize verilmiştir. Şüphesiz bunlarda aklını kullanan bir millet için ibretler vardır."

Astroloji yeryüzünde meydana gelen olayların gök cisimlerinin sembolik anlamlılığı çalışmasıdır.

Yunanca'dan türetilen «astron» yıldız ve zihin, akıl, duygu, öğretim gibi işaretler demektir.

Astrolojinin temelini «Yukarısı nasılsa, aşağısı da öyledir» antik ilkesi oluştur.

Binlerce yıl önce insanlar gökteki yıldızların hareketleri gözlemeye başlamıştır ve Dünya'da ki olaylara paralellikler bulmuşlardır.

Astroloji'ye bütünsel bir yaklaşımla bakıldığında, gök cisimlerin üzerimizde doğrudan etki eden enerjilerinin az olduğuna inanılıyor (Ben ayın etkisiyle gelgitlerin oluşumu düşündüğümde buna hiç inanasım gelmiyor).

Dahası yıldızların pozisyonları hangi zaman kalitesi şu anda hükmettiğinin göstergesi kabul edilir.

Bir saatin bizlere zamanın oluşma nedeni olamadığı halde zamanı gösterdiği gibi, gök cisimlerinin de hangi enerjinin (örneğin; saldırganlık, uyum, değişim, konsantrasyon ve benzeri gibi) hangi zamanda aktif olduğunu bizlere ilettiğini görüyorum.

Evren bizlere bunu gösteriyor, ancak (maalesef) genel olarak anlaşılmamaktadır. Çünkü sembolik bir dil kullanmakta ve öncelikle çözümlenmeli, yorumlanmalı ve en son olarak günlük ihtiyaca uyarlanmalı.

Bugüne kadar astrolojinin doğasal etkisi bilimsel olarak izah edilemedi, ancak sadece kişisel analiz ve kişisel deneyimler yoluyla anlaşılabilir duruma geldi.

 

En çok istenen makaleler

 

En çok okunan makaleler

 

 

 

Astrolojik Doğum Haritası (Horoskop)

Astrolojik Doğum Haritası (Horoskop)

"HOROSKOP" kelimesi Yunanca'dan türemiştir ve "Ne yükseliyorsa onu izliyorum" anlamına gelir. Yunanlılar için Ascendant çizimi (yani yıldız haritası ki bu bir insanın doğum anında ufukta bulunana yıldızlar kümesidir) özel bir öneme bağlı olan adlandırmaya (günümüz Latince: Horoscopium) Horoskop ortaya çıktı. O zamandan beri Horoskop'un hazırlanması için doğum anı en önemli olanıdır.

Astrolojik Doğum Haritası (Horoskop) Nedir?

Horoskop bir çizim gibidir. Bu doğum ile ilgili olarak doğum yerinde, doğum anındaki güneş sistemimizin "Gezegen" durumunu gösterir. Örneğin; Siz gece yarısına doğru güneşin ufuk altında iken doğduğunuzda, Horoskop üzerinde Güneş sembolünü de ufuk çizgisinin altında bulursunuz. Bir fotoğraf gibi Horoskop çiziminde hayatınızın uzay zaman anı kaydedilir.

Zodyak Horoskop'ta dış çember ile çizilir. Dış çember her 4 dakikada bir derece hareket eder. Onun sürekli dönmesi sayesinde Horoskop'ta sürekli döner. Böylece aynı gün, aynı yerde doğan iki kişinin farklı Horoskop'u vardır. Bu nedenle nitelikli bir Horoskop oluşturulması için kesin doğum saati, doğum tarihi ve doğum yeri gerekir.

 

TT : Astrolojik Doğum Haritası (Horoskop)

Önsezi

Önsezi hayatımızda bir yardımcıdır. Önsezi sayesinde bir çok olaylar tehlikesiz ve zararsız atlatırız.

 

TT : Önsezi
Bu site Yatırıma Uygun Arsa | Arazi | Tarla | Bahçe, Kariyer, Online Oyunlar ve Bahis Tanıtımı, Yeni Elektik Üretim Sistemi Projesi, Geleceğin Projeleri ve Güncel Olaylar hakkında içerikler ve bilgiler paylaşmaktadır.
Designed by @chalilozdemir     DMCA.com Protection Status     Script logo