Android Klavyeye Nasıl Emoji Eklenir?

TT: Android Klavyeye Nasıl Emoji Eklenir?

Gün geçtikçe yaygınlaşan teknoloji, ürünlerini hayatımızın her alanında bizlere sunuyor ve bunun sonucunda teknolojik aletlerin kullanımı büyük ölçüde yükseliyor. Hemen hemen hepinizin elinde bulunan teknolojik cihazlar aracılığıyla iletişim de artıyor ve yeni yöntemler keşfediliyor. İletişimde elektronik mesajlaşmayı tercih eden birçok insanın jest ve mimiklerini dijital hale dökme isteği laviva emojilerle karşılanıp bunlara erişim cihazın işletim sistemine göre farklılık gösterebiliyor.

Android İşletim Sistemi

Teknolojik cihazlarınızda birçok uygulamaya kolayca erişebilmenizi sağlayabilmek ve elbette hayatınızı kolaylaştırabilmek için belli başlı işletim sistemleri bulunuyor. Android işletim sistemi bu sistemlerin en yaygınlarından biri. Bu sistem sayesinde telefon ve tabletlerinizde birçok uygulama ve oyuna oturduğunuz yerden kolaylıkla ulaşabiliyorsunuz.

Teknolojik Cihaz Aracılığıyla Mesajlaşmak

Sevdiklerinize ulaşmak teknolojik cihazlarınızın getirileri gereği artık çok daha kolay ve cihaz sahibi olan herkes tarafından erişilebilir. Sevdiklerimize ulaşırken ister sesli, ister görüntülü aramayı ya da mesajlaşma gibi yöntemleri tercih edebilirsiniz. Bu yöntemler arasından en yaygını olan mesajlaşmadır ve mesajlaşma günümüzde teknolojiyle tanışan çoğu bireyin iletişim kurmada kullandığı bir yöntemdir.

Mesajlarınıza Renk Katın

Mesajlaşma olarak adlandırdığımız iletişim yöntemi teknolojik bir cihaz üzerinden kurulduğunda sadece kelimelerden ibaret değildir. Mesajlaşırken çıkartma şeklinde isimlendirilen küçük resimlerden, galerinizde bulunan fotoğraf veya videolardan, paket yöneticiniz üzerinden edindiğiniz uygulamalar aracılığıyla ses kayıtlarınızdan ve ruh halinizi yansıtacak emojilerden yararlanabilirsiniz.

Emojilere Erişim

Cihazınız işletim sistemi aracılığıyla duygu ve düşüncelerinizi eğlenceli bir şekilde ifade edebilmeniz, aynı zamanda da iletiyi zenginleştirebilmeniz için sizlere 'emoji' şeklinde isimlendiren mini görselleri sunar. Bu emojileri bazı işletim sistemleri ek bir uygulama gereksinimi duymadan klavye üzerinde sunarken andorid işletim sistemi başka bir uygulama ile aktive etmenizi gerektirir.

Emojilerinizi Android Cihazınızda Aktive Edin

Android işletim sistemi bazı cihazlarında emojilere erişiminizi sağlayabilmek amaçlı sizlere ek bir uygulamayı ön yüklü şekilde sunarken bazılarında sunmaz. Bu durumda klavyenizi açtığınızda sol alttaki gülen yüz üzerinden emojilerinize ulaşabilir, emoji simgesine klavyenizde rastlamadıysanız klavye ayarlarınızı kontrol ederek ek uygulamayı etkinleştirmelisiniz.

Bu şekilde de bir yere varamadıysanız işletim sisteminizde ön yüklü bir klavye uygulaması bulunmuyor demektir. Bu durumda ise Google Play üzerinden 'emoji klavye' şeklinde bir arama yapıp çıkan sonuçlardan size uygun olan klavyeyi tercih eder, cihazınıza kurarak emojilerinize kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

 

www.chalilozdemir.com’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizden başka sitelere ve 3.üncü şahısların kaynaklarına verilen linkler sadece sizi bilgilendirmek amaçlıdır. Konusu geçen başka sitelerin ve 3.üncü şahısların kaynaklarının üzerinde bir kontrolümüz yoktur ve bunları kullanmanız sonucu ortaya çıkan kayıp ve zararlarınız için bir sorumluluk kabul etmeyiz.

 

 

En çok istenen makaleler

 

En çok okunan makaleler

 

 

 

Bu site Yatırıma Uygun Arsa | Arazi | Tarla | Bahçe, Kariyer, Online Oyunlar ve Bahis Tanıtımı, Yeni Elektik Üretim Sistemi Projesi, Geleceğin Projeleri ve Güncel Olaylar hakkında içerikler ve bilgiler paylaşmaktadır.
Designed by @chalilozdemir     DMCA.com Protection Status     Script logo