Google+ @chalilozdemir - http://www.chalilozdemir.com  Facebook @chalilozdemir - http://www.chalilozdemir.com  Twitter @chalilozdemir - http://www.chalilozdemir.com  LinkedIn @chalilozdemir - http://www.chalilozdemir.com  Pinterest @chalilozdemir - http://www.chalilozdemir.com  Instagram @chalilozdemir - http://www.chalilozdemir.com  YouTube @chalilozdemir - http://www.chalilozdemir.com 

 

Çevrimiçi : 3
Yatırım Uzmanı

C. Halil Özdemir Armut

Profesyonel bir yaklaşım ve uygun fiyatlarla hizmet vermekteyiz.

TEKLİF AL
Armut
Search Engine Webmaster


Tuzak Sorulara Doğru Yanıtlar - 2

Kariyer Yolu » Tuzak Sorulara Doğru Yanıtlar » Tuzak Sorulara Doğru Yanıtlar - 2

TT:Tuzak Sorulara Doğru Yanıtlar - 2

DENEYİM ve YÖNETİMLE İLGİLİ SORULAR ve HAZIRLIKLARI

1 - Hangi yönetim şeklini benimsiyorsunuz?

"Açık kapı yönetim biçimi" bereceğiniz en iyi cevaptır. Çalışanlara gerektiği kadar iş delege edip ancak onların sonuçlarını da yakından takip ettiğinizi belirtmelisiniz. Ayrıca işleri zamanında bitirip yöneticinize düzenli rapor verdiğinizi söyleyin.

2 - İyi bir yönetici misiniz?

Buna dair bize bir örnek verebilir misiniz? Yöneticilik becerilerinizin iyi olduğunu düşünmenizin sebebi nedir? Cevabınız başarı ve iş odaklı olsun: plan yapma, organize etme, kişiler arası iletişim gibi yöneticilik becerilerinizin üstünde durun.

3 - Birini işe alırken onda ne gibi özellikler ararsınız?

"Verilecek işi yapabilme becerisi, işe kolay adapte olabilmesi, hevesli olması" gibi özellikleri sıralayabilirsiniz.

4 - Daha önce birini işten çıkardınız mı?

Burada sorgulamak istenen, başkalarının hoşuna gitmeyecek kararları verebilme ve uygulayabilme beceriniz. Bu nedenle eğer böyle bir örnek varsa, işi ne kadar düzgün bir şekilde hallettiğinizi somut olarak anlatın. Eğer yoksa, mantık kurgusu içinde böyle bir işin ne şekilde yapılması gerektiğini belirtin.

5 - Yönetici olmanın en zor yanı sizce nedir?

İşlerin bütçe dahilinde planlanması ve sonuçlandırılmasının yanı sıra insanlarla doğru mesafeyi koruyarak, hem arkadaş, hem yönetici olmak diyebiliriz.

6 - Astlarınız sizin hakkınız ne düşünür?

Bu soruya dürüst ve olumlu olun. Sert olduğunuzu düşünmelerindn çekinmeyin, ancak adil ve tartışmaya açık bir yönetici olduğunuzu düşünmeleri önemlidir.

7 - Bir yönetici olarak eksik gördüğünüz yanınız nedir?

Bu sorunun cevabını önceden düşünmenizi öneririz. Çok basit bir şey söylerseniz inandırıcı olmayabilir. Daha önceden olan ancak somut örneklerle düzeltmeye çalıştığınız bir yanınızı anlatabilirsiniz. Örnek, sabırsız olmak.

 

 

Diğer Yararlı Yazılarımız :

 

En Çok Okunan Yazılarımız :Düzenleyen: C.Halil Özdemir