Google+ @chalilozdemir - http://www.chalilozdemir.com  Facebook @chalilozdemir - http://www.chalilozdemir.com  Twitter @chalilozdemir - http://www.chalilozdemir.com  LinkedIn @chalilozdemir - http://www.chalilozdemir.com  Pinterest @chalilozdemir - http://www.chalilozdemir.com  Instagram @chalilozdemir - http://www.chalilozdemir.com  YouTube @chalilozdemir - http://www.chalilozdemir.com 

 

Çevrimiçi : 2
Yatırım Uzmanı

C. Halil Özdemir Armut

Profesyonel bir yaklaşım ve uygun fiyatlarla hizmet vermekteyiz.

TEKLİF AL
Armut
Search Engine Webmaster


Tuzak Sorulara Doğru Yanıtlar - 4

Kariyer Yolu » Tuzak Sorulara Doğru Yanıtlar » Tuzak Sorulara Doğru Yanıtlar - 4

TT:Tuzak Sorulara Doğru Yanıtlar - 4

TECRÜBELERİNİZE YÖNELİK SORULAR ve HAZIRLIKLARI

1 - Satışları veya karı artırmak için yaptınız?

İşte bu can alıcı soruda gerçekten sizin fikirleriniz ve çabanızla elde edilen bir başarı varsa alçak gönüllülüğe gerek duymadan konuşabilirsiniz. Neyi nasıl yaptığınızı hiç boşluk olmayacak şekilde anlatmalısınız. Eğer tam olarak size ait olmayan bir başarı ise bu, en iyisi takım arkadaşlarınızla birlikte bu başarıyı elde ettiğinizi açıkça söylemek ve neler yaptığınızı dürüstçe anlatmaktır.

2 - Maliyetlerin azalmasına katkıda bulundunuz mu? Nasıl?

Ayrıntılı ve somut örnekler verin.

3 - Yıl içinde ne kadar bütçe istediniz?

Sorumluluklarınıza dair örnek verin. Bütçenin nasıl oluşturulduğunu anlatın ve departmanınızın bütçesinin kullanılmasında oynadığınız rolü anlatın.

4 - Son işinizde size bağlı çalışan kaç kişi vardı?

Departmanınızın yapısını ve yönetici olarak olarak rolünüzü anlatın. Böylelikle size bağlı çalışan az sayıda insan varsa bile görevinizin önemi anlaşılır.

5 - Şuan ki ya da son görevinizle ilgili en çok neleri seviyordunuz? En az neleri seviyordunuz?

Burada dürüstlük yine önemli. Ancak cevap verirken dürüst olmak adına bu görecde sizden beklenenleri kötülememelisiniz. Her zaman oldukça diplomatik bir yaklaşım işe yarar.

6 - Şuan ki ya da son görevinizde elde ettiğiniz en önemli başarılar nelerdir?

Burada dikkat edilmesi gereken nokta, sizin özellikleriniz ve becerilerinizi değil, gerçekten yapmış olduklarınızı aktarıyor olmanızdır. Bunları çoğu zaman özgeçmişinizde yazsa da sözlü olarak anlatmak, neyin neden önemli olduğunu vurgulamak etkileyici olabilir.

 

 

Diğer Yararlı Yazılarımız :

 

En Çok Okunan Yazılarımız :Düzenleyen: C.Halil Özdemir