" /> ?>
chalilozdemir

Çevrimiçi : 1
Bülten

Search Engine Webmaster

Bumerang - Yazarkafe

Telepati Duyusu Körleşti Mi?

Telepati Nedir? » Telepati Duyusu Körleşti Mi?

TT:Telepati Duyusu Körleşti Mi?

Acaba bugün beynimizin telepati duyusu körleşmiş mi bulunuyor? Acaba bu duyumuzu binlerce yıl önceki atalarımız bugün bizim telefonu kullandığımız gibi kullandılar ve bundan yararlandılar mı?

Bugün birçok hayvanda bu duyunun varlığının sayısız garip izlerini görüyoruz. Hayvanlardaki garip duyulardan bir kısmı şunlardır. Denge duyusu, yer tayini duyusu, kendi kendini tedavi etme duyusu,yakında başka bir varlığın bulunuşunu hissetme duyusu...

Rönesans’ın büyük filozoflarından Paracelsus bir çok ruhsal yeteneklerinden dolayı uzakta bulunan kişilerle bağlantı kurmamış mıydı? Aynı zamanda bıraktığı eserle zamanımıza kadar ulaşan olayları daha o çağda tesbit etmedi mi? Doğuda da birçok evliya ve filozoflar istihareye yatıp sayısız karışık olayların sonuçlarını önceden söylemediler mi? Buna eskiden «Bu adam evliya, keramet gösterdi» deniyordu. Thomas d’Aquin(tomas dakin) hiç yorulmadan karşısındakinin düşüncelerini okuyabiliyordu.

Görülüyor ki, kafamızda bir başkalarının düşüncelerini okuma duyusu vardır, bunu bazen biz «içime doğdu» diye anlatırız. İnsan kendi zekasını maddileştirdikçe bu duyularını kısırlaştırıyor. İnanan ve çaba gösterenler ise manevi hayatlarını geliştiriyorlar.

 

 

Diğer Yararlı Yazılarımız :

 

En Çok Okunan Yazılarımız :
Düzenleyen: C.Halil Özdemir