Google+ @chalilozdemir - http://www.chalilozdemir.com  Facebook @chalilozdemir - http://www.chalilozdemir.com  Twitter @chalilozdemir - http://www.chalilozdemir.com  LinkedIn @chalilozdemir - http://www.chalilozdemir.com  Pinterest @chalilozdemir - http://www.chalilozdemir.com  Instagram @chalilozdemir - http://www.chalilozdemir.com  YouTube @chalilozdemir - http://www.chalilozdemir.com 

 

Çevrimiçi : 1
Yatırım Uzmanı

C. Halil Özdemir Armut

Profesyonel bir yaklaşım ve uygun fiyatlarla hizmet vermekteyiz.

TEKLİF AL
Armut
Search Engine Webmaster


Banner

SEO Hakkında Herşey - 4

Uzman C.Halil Özdemir Kimdir? » SEO Hakkında Herşey » SEO Hakkında Herşey - 4

TT:SEO Hakkında Herşey - 4

Alexa nedir, ne değildir?

 

Alexa.com, internetteki sitelerin ziyaret edilirlik oranlarını, dolayısıyla reyting sıralamasını çıkaran bir servistir.

 

En çok ziyaret edilebilirlik sıralaması, Alexa'nın "Alexa Toolbar" adlı yazılımını kullanan internet kullanıcılarından elde edilen verilere göre oluşturulmaktadır.

 

Sıralama kesin bir veri olarak algılanabilir mi?

 

Alexa.com'daki rakamlar, sadece bilgisayarında "Alexa Toolbar" yüklü internet kullanıcılarının tercihlerinden oluştuğundan, Alexa sıralaması hiçbir şekilde kesin bir veri olarak algılanmamalıdır.

 

Neden Alexa'ya ihtiyaç var?

 

Sitelerin kendi tuttuğu ve reklamverenlere sunduğu ziyaretçi raporları yerine, site sahibi ve reklamverenden bağımsız üçüncü bir kurumun raporlarına ihtiyaç duyuluyor. Bu alanda da tek servis, "İnternetin AGB'si" olarak nitelendirilen Alexa.com'dur.

 

Alexa'daki sıralamayı nasıl görebilirim?

 

Alexa.com üzerinde ülke ve dillere göre en çok ziyaret edilen sitelerin sıralaması takip edilebilmektedir.

 

Örneğin; "Country" bölümüden girip Türkiye'yi seçtiğimizde, Türkiye'li internet kullanıcılarının ziyaret ettiği ilk 100 sitenin listesini görebiliyoruz.

 

Bu kategoriye, Türkiye'li internet kullanıcıların ziyaret ettiği yabancı siteler de dahil ediliyor. Eğer "Language" bölümüden girer ve Türkçe'yi seçersek, bu kez dili Türkçe olan ve en çok ziyaret edilen 100 sitenin sıralamasını görürüz.

 

Neden Alexa Toolbar kullanmalıyım?

 

İnternette değer verip ziyaret ettiğiniz, size göre nitelikli içeriğe sahip olan web sitelerinin sıralamada gözükmesi ve daha iyi yerlere gelmesi için, Alexa Toolbar kullanabilirsiniz. Bu şekilde destek vereceğiniz siteler, sıralamada yükselerek reklam paylarını yükseltebilir ve size daha iyi hizmet sunabilir.

 

Alexa Toolbar'ı bilgisayarıma nasıl yükleyebilirim?

 

Buraya tıklayarak Alexa Toolbar'ı bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz. Yazılım, bilgisayarınızdaki tarayıcı programına ek bir uygulama olarak çalışacaktır.

 

Yüklemede sorunla karşılaşırsanız...

 

İnternet kullanıcılarının ziyaret ettiği sitelerle ilgili verileri Alexa.com'a gönderdiği için bazı antivirüs ve antispyware yazılımları Alexa Toolbar'ı engellemektedir. Bu engeli aşmak için yüklemeye başlamadan önce geçici olarak antivirüs programınızı devredışı bırakabilir ya da kurulum dosyasını bilgisayarınıza indirmeden doğrudan çalıştırabilirsiniz.

 

Detaylı bilgi için Seçim 1 veya Seçim 2 tıklayınız.

 

 

Diğer Yararlı Yazılarımız :

 

En Çok Okunan Yazılarımız :Düzenleyen: C.Halil Özdemir