Facebook @chalilozdemir - http://www.chalilozdemir.com  Twitter @chalilozdemir - http://www.chalilozdemir.com  LinkedIn @chalilozdemir - http://www.chalilozdemir.com  Pinterest @chalilozdemir - http://www.chalilozdemir.com  Instagram @chalilozdemir - http://www.chalilozdemir.com  YouTube @chalilozdemir - http://www.chalilozdemir.com 

 

Çevrimiçi : 1
Search Engine


Google Adsense - 3

Google Adsense » Google Adsense - 3

TT:Google Adsense - 3

Başvurunuz Google AdSense tarafından kabul edildikten sonra sayfalarınıza yerleştireceğiniz AdSense reklamlarından elde edeceğiniz geliri kısa sürede arttırabilmek için şunlara dikkat etmelisiniz:

 

Eğer halihazırda yüksek trafiğe sahip bir siteniz yoksa ve İngilizce biliyorsanız ingilizce yayınlanan AdSense reklamlarının türkçe reklamlardan daha yüksek olduğunu bilmeli ve ona göre site veya blog açarken İngilizce'nizden yararlanmanın yollarına bakmalısınız. Eğer İngilizce'niz yoksa AdSense reklamlarını yerleştireceğiniz türkçe sitelerinize veya bloglarınıza mümkün olan en yüksek trafiği sağlamayı iş edinmelisiniz. Günlük hitiniz yüksek olursa, reklam kodlarını sayfalarınıza doğru yerleştirerek de (ki buna optimizasyon deniyor ve Google AdSense yardım sayfalarında bu konuda en doğru bilgiler verilmekte zaten) AdSense'den güzel bir gelir elde etmeniz mümkün ve tabii ki içerik. Hem, başvurunuzun AdSense tarafından kabul edilmesi için, hem de kabul edildikten sonra dikkate değer bir para kazanabilmeniz için, blogunuza veya sitenize ziyaretçilerinizi bilgilendirici, özgün, kaliteli ve düzenli olarak güncellenen içerik eklemeniz çok önemli. Google'a başvurunuzu yaparken sizden istenen o tek site/blog adresinde de bu tür içerik olması belki de kabul edilmeniz için tek başlıca koşul. Ama bu şekilde başvurunuz kabul edildikten sonra AdSense reklam kodlarını istediğiniz başka başka (yeni açacağınız veya zaten var olan) sitelere/sayfalara yerleştirebilecek olsanız da bu diğer sayfaların/sitelerin de Google'ın kalite şartlarına uygun olmaları çok önemli zaten. Ayrıca da zaman içinde AdSense reklamlarından para kazanmanızı asıl sağlayacak olan içeriğinizdir. Doğru, düzgün bir içerik hem sayfalarınızın arama motorlarında yükseklerde sıralanmasını sağlayarak size yüksek trafik (hit) getirecektir, hem de doğru şekilde kullanılırsa ziyaretçilerinizin reklamlara tıklama olasılığını fazlasıyla arttırabilecektir. Bunun da ayrıntılarına daha ileride gireceğim.

Kısaca yinelemek gerekirse: AdSense'den iyi bir aylık gelir elde edebilmek için öncelikli olarak İngilizce'niz varsa mutlaka İngilizce site/blog açın. İngilizce'niz olsa da olmasa da trafik çok çok önemli, en kısa zamanda hitinizi yükseltmenin yollarına bakın (nasıl mı? backlink, seo, hatta gerekirse AdWords; ileride daha ayrıntılı anlatacağım) ve son olarak kaliteli, özgün ve bilgilendirici bir içerik hem Google gibi arama motorlarında yükselmenizi sağlayarak trafiğinizi arttıracak hem de ziyaretçilerin reklamlara tıklamasını sağlayacaktır.

 

Unutulmaması gereken de şu: İnternet'te (ve heryerde) sık sık karşımıza çıkan ucuz dolandırıcılıklar dışında kolay para vaadeden bir gelir kapısı yok. Özellikle de, bir kaç sentten veya dolardan fazlasını kazanmak istiyorsanız, yok. En kolayı (ve güvenlisi tabii) yine de Google AdSense. Eğer düzenli yüksek trafiğe sahip bir siteniz veya blogunuz varsa, mutlaka sayfalarınıza AdSense kodlarını yerleştirin, ziyaretçilerinizden reklamlara yanlışlıkla tıklayanlar bile, hani internetteki reklamlarda sık sık denildiği gibi "uykunuzda bile para kazanmanızı" sağlayacaktır. Ama şimdilik öyle bir imkanınız yoksa, diğer işlerde olduğu gibi AdSense'den de dikkate değer bir para kazanabilmek için biraz emek harcamanız şart. Dünyada ve ülkemizde AdSense'den (sahtekarlığa kaçmadan) aylık güzel çekler alan insanlar var. Bu konuda bir şeyler öğrenip, biraz çalışırsanız siz de onlardan biri olabilirsiniz. Google AdSense ile websitenizden para kazanın... 

 

Diğer Yararlı Yazılarımız :

 

En Çok Okunan Yazılarımız :