Facebook @chalilozdemir - http://www.chalilozdemir.com  Twitter @chalilozdemir - http://www.chalilozdemir.com  LinkedIn @chalilozdemir - http://www.chalilozdemir.com  Pinterest @chalilozdemir - http://www.chalilozdemir.com  Instagram @chalilozdemir - http://www.chalilozdemir.com  YouTube @chalilozdemir - http://www.chalilozdemir.com 

 

Çevrimiçi : 1
Search Engine


Google Adsense - 1

Google Adsense » Google Adsense - 1

TT:Google Adsense - 1

Websitelerinden para kazanmak isteyen webmasterlar için en güzel yönetemdir AdSense. Sitelerinden günlük olarak iyi para kazanmak için debelenen çok webmaster var. Fakat bunların arasındaki bazı dehalar AdSense ile günde yüzlerce dolar kazanmanın keyfini sürüyorlar.Bu dehaları diğerlerinden ayıran farklı ve geniş düşünmedir.

 

İşte onlardan birisi de burada size yani bu alanda yardım isteyenlere yardım etmek için görüşlerini yazıyor. Anlatacağım yollar geçmişte AdSense birikimlerini arttırdı ve hala da arttırmaya devam ediyor.

 

İşte size AdSense gelirlerinizi arttıracak 5 harika yol:

 

1-) Bir AdSense reklam formatı üzerinde karar vermek. Çoğunlukla kabul edilen en iyi format Büyük Dikdörtgen (336x280)'dir. Yine aynı format ile yapılan araştırmalarda tıklama oranlarının ve tıkladıktan sonra gelen siteyi inceleme oranının daha çok olduğu gözlenmiştir. Neden bir çok reklam formatı varken bu? Basitçe; bu format normal web linkleri gibi görülmektedir ve ziyaretçiler bu tarz linkleri tıklamaya alışmışlardır. Tıkladıklarının AdSense reklamı olduğunu biliyor veya bilmiyor olabilirler. Fakat sonuçta tıkladıkları sürece bu sizin yararınıza.

 

2-) AdSense reklamlarınız için yeni bir renk paleti oluşturun. Bu palet sitenizin arkaplan rengi ile uyumlu olsun. Mesela eğer sitenizin arkaplan rengi beyaz ise reklam paletlerinizin de arkaplanı beyaz olsun. Bu AdSense reklamlarının sitenizin bir parçasıymış gibi görünmesini sağlar. Tabi bu da ziyaretçiler tarafından daha çok tıklanma getirir.

 

3-) Sitenizin altındaki AdSense reklamlarını silin ve onları mümkün olduğunca tepeye yerleştirin. AdSense reklamlarınızı gizlemeye çalışmayın. Onları ziyaretçilerin kolaylıkla görebileceği yerlere koyun. AdSense gelirlerinin bulundukları yerlere göre nasıl değiştiğini görünce şaşıracaksınız.

 

4-) İlgili sitelere link vermeyi sürdürmek. Burada içeriğinizle ilgili sitelerin bir listesini yapın ve en üste kendi AdSense reklamlarınızı yerleştirin. AdSense reklamlarında içerikle ilgili siteler çıktığı için haliyle o siteleri arayan bir ziyaretçiniz severek reklamdaki linkede tıklayacaktır.

 

5-) SSI (yani Server Side Included) kullanan web sayfaları için AdSense kodlarını yerleştirmeyi otomatikleştirin. Host sağlayıcınıza serverin SSI destekleyip desteklemediğini sorun. Peki nasıl yapılır? Sadece AdSense kodlarınızı bir text içine yapıştırın ve "AdSense text" şeklinde kaydedin ve serverda ana dosyaya yükleyin. Sonra SSI kullanarak diğer sayfalarda gerektiği yerlerde kodu çağırın. Bu madde sitesine otomatik olarak sayfa ekleyenler için zaman kurtarıcı olacaktır.

 

Bunlar sitesinden yüzlerce belki de binlerce dolar kazanmak isteyenler işlerine yarayabilecek bir kaç tavsiye. Şunun bilinmesi lazım ki bu reklamlar gösteriliyor çünkü insanların ilgisini çekmek için. Bu yüzden yapmanız gereken ilk şey belli bir konuya odaklanmanız. Çünkü çıkan reklamların sitenizle alakalı olması sitenize içeriği için gelen ziyaretçilerin dikkatini çekecektir.

 

Şunu unutmayın ki diğer bir sürü site sizinle aynı konuya sahip ve aynı reklamları gösteriyor olabilir. Bu durumda sizin reklamları daha farklı bir hale getirip tıklanmalarını cazipleştirmeniz gerekiyor. Her tıklamanın size bir getirisi var.

 

Bu yollar başkaları tarafından denenmiş ve kazançlarını arttırmıştır. Eğer başkaları başarmış ise sizde başarabilirsiniz. Sizde deneyin ve değişiklikleri görün. 

 

Diğer Yararlı Yazılarımız :

 

En Çok Okunan Yazılarımız :